Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
Nejspíš k nelibosti konzervativců je realita taková, že si smartwatches neboli chytré hodinky vydobyly své teritorium pod sluncem, kterého se nehodlají hned tak vzdát. Navíc k tomu není sebemenší důvod.
Chytré hodinky totiž oslovují hravou a soutěživou část populace razící teorii, že pokud se chce, není nic nemožné. Jejich prostřednictvím můžeme kontrolovat tepovou frekvenci, okysličení krve, aktuální kalorický výdej, telefonovat, realizovat digitální platby v supermarketu a poslouchat muziku. To vše za docela slušný peníz. V případě touhy po jejich pořízení doporučujeme…
Apple: Apple Watch Series 6
+ Apple Watch Series 3
V prvním případě se jedná o aktuální top model, při koupi je ovšem nutno vzít v potaz, že následující bude určitě lepší. Druhý je určen těm, pro které je značka s nakousnutým jablkem v logu sice součástí životního stylu, zároveň však touží po rozumném poměru cena/výkon.
Watch Series 6 ukazují na zdokonaleném a stále zapnutém Retina displeji vše, co si může člověk přát. Kromě toho měří novým snímačem hladinu kyslíku, kdykoli a kdekoli si tak natočíte EKG. Slogan o tom, že mi Apple Watch Series 6 pomůže žít zdravěji, aktivněji a s větším přehledem, je nejspíš pravdivý, jedná se však o pravdu z kategorie univerzálních. Stejně jako ujištění, že mě elegantní a užitečný společník bude doprovázet vždy a všude. Každopádně za asi 12 tisíc korun bych si představoval přece jen baterii s větší výdrží.
Jak píše v případě Apple Watch Series 3 jedna z recenzí, přes den manažer, večer sportovec, přičemž při sportování je možné nechat mobil doma. Ještě líp než na poli sportovním si „trojka“ počíná v manažerské sféře. Chybějí sice služby googlu, lehce hapruje Facebook Messenger, ale nic není dokonalé. Za šest tisíc korun hodně muziky.
Apple Watch Series 3 a Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 3 a Apple Watch Series 6
Android: Samsung Galaxy Watch 3
Hodinky z léta loňského roku cenově konkurují tomu nejlepšímu od Applu, navíc fungují, byť v omezené míře, s operačním systémem iOS. Mají skvělý operační systém Tizen, který nabízí mnoho funkcí a aplikací, drobnou vadou na kráse je v Česku zatím nedostupný Samsung Pay. Hodinkami si rovněž nenatočíte EKG a dvoudenní životnost baterie taky zrovna neoslní. Zmiňované nedostatky vyvažuje elegantní zpracování, prémiové materiály, vynikající kruhový displej, sportovní funkce, vlastní reproduktor a mikrofon. Cena kolem 10 000 korun.
Samsung Galaxy Watch 3
Zdroj: Samsung
Samsung Galaxy Watch 3
Zdroj:
Samsung
Styl: Motorola Moto 360
Pokud někdo touží po kombinaci funkčnosti a luxusu, stěží si může vybrat líp. Hodinky s nenarušeným kruhovým designem fungují na základě operačního systému Wear od Googlu. Pravda, z procesoru Snapdragon Wear 3100 si dnes nikdo nesedne na zadní část těla, operační a interní paměť 1GB, respektive 8 GB, nabízí solidní standard. Baterie sice vydrží jeden den, ale cena kolem pěti tisíc korun za loňský model je přijatelná.
Motorola Moto 360
Motorola Moto 360
Střední třída: Fitbit Versa 3
Podle jedné z recenzí hodinky, které změří i to, co o sobě sami nevíme. Zajímavý design, integrovaná GPS a tykají si s googlem. Vedle standardních sportovních aktivit umějí změřit tepovou frekvenci a množství kyslíku v srdci. Prostřednictvím aplikace Fitbit Pay můžete hodinkami platit bezkontaktně v obchodech, platbu podporují například Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank. Chytré hodinky přijímají prostřednictvím integrovaného mikrofonu a reproduktoru hovory, SMS lze odesílat prostřednictvím namluveného vzkazu. Cena asi 6000 Kč.
Fitbit Versa 3
Fitbit Versa 3
Sport a fitness: Garmin Vivoactive 4
Americký výrobce má sice „namakanější“ modely, nicméně pokud uživateli stačí komplexní a detailní data, jedná se o dobrou volbu. Navíc nad majitelem bdí sám Darth Vader, neboť se jedná o model z unikátní edice Star Wars. Mezi další klady patří podpora Garmin Pay, přesné měření spánku a sportovních aktivit. S hodinkami si mimo jiné zacvičíte pilates a jógu. Dostatečně velké úložiště, baterie vydrží osm dnů. Cenu kolem 7500 korun lze označit za vyváženou.
Garmin Vivoactive 4
Garmin Vivoactive 4
Cena/výkon: Amazfit Bip S
Hodinky z produkce podznačky čínského výrobce mobilů Xiaomi jsou na trhu od března loňského roku, jsou levné a bytelné. Kvalitní a čitelný displej, funkce Huami – PAI slouží na podobném principu jako osobní trenér. Vodotěsnost do 50 metrů, Bluetooth, zabudovaná GPS anténa, baterie vydrží na jedno nabití přes měsíc. V nabídce je 10 sportovních módů. Cena asi 1400 korun.