23. října 2022 16:42
Klára Kotábová

Blog: Čím starší, tím jednodušší

Ne, nebudu rozebírat množství mozkových buněk s přibývajícím věkem. Spíš je dobré občas se pobavit o stylu, který máte ráda. Také se vám zdá, že je váš šatník s přibývajícími roky vašeho života jednodušší, kombinovatelnější a… zkrátka sofistikovanější?

Je to tak. Podle výzkumníků nakupujících si teenageři dopřávají co nejvíc variant všeho možného, jejich outfity jsou stavěny jednotlivě, takže neexistuje, že by měli kombinovatelné modely – například trička, mikiny, kraťasy, ale přesně vědí, že k tričku A patří kraťasy B a legíny C. Ovšem aby se v tom vyznal někdo jiný, to je zhola nemožné. A oblečení se hromadí…

Ve vyšším věku tato starost mírně odpadá, i když v nadšení z toho, že si mohou dovolit úplně vše, si ženy postupně plní šatník vším, co jim přijde pod ruku, co uloví ve slevách, a hlavně na co dosáhne jejich rozpočet na styl a krásu.

Ovšem i to se na prahu čtyřicítky zlomí a já jsme toho zářným příkladem. Můj šatník moc ke komentování není. Černá, šedá, černá, šedá, khaki. Občas něco málo červené a jako hlavní kus mého šatníku – nesmrtelné džíny. Na těch ujíždím a nedávno jsem spočítala, že jich mám v šatně ubytovaných celkem… celkem hodně na to, že mám jen jedno tělo a dvě nohy. Asi bych si už nemusela do smrti kupovat další, ale znáte to, co kdyby se třeba přestaly vyrábět, protože jsou trapně out. Doma jsem toto zjištění nadhodila před dcerami a dozvěděla se, že džíny dneska vážně už nikdo, ale nikdo nenosí. A že mám být v klidu, že by někdo sháněl džíny – to opravdu nikdy nenastane.

Kromě toho se mi s přibývajícími roky zjednodušuje i množství kosmetických přípravků, které mám na toaletním stolku. Ovšem také je namístě přiznat, že nesázím na kvantitu, ale na kvalitu. Nechce se mi přemýšlet, který přípravek je na co vhodný, proč bych se měla věnovat tomu či onomu přípravku a proč jsem si proboha kupovala kdysi něco, o čem už vlastně ani nevím, k čemu slouží. Moje kosmetické propriety musí být stručné, jasné a přímočaré – stejně jako linie barevné škály v mém šatníku. Nemá cenu ztrácet čas tím, že v hromadách duhy budu hledat ten jediný správný kousek. Nechci takovým způsobem ztrácet čas. Stejně jako nechci nad každým flakonkem přemýšlet nad jeho obsahem a nad tím, k čemu je určený. Na prahu padesátky tolik času zase nemám, že :-).

S přibývajícími léty jsem se naučila, že v jednoduchosti je krása. A že přesně to také nejen šatník a vizuální dojem, ale i zdraví a vzhled pokožky ocení. I proto sázím jen na produkty, které mé pleti dělají dobře, a málokdy se nechám přesvědčit, že bych měla zkusit další novinku. Třeba i proto, že se svými roky jsem poměrně konzervativní a je pro mě důležitá sázka na ověřenou jistotu od Orlane.

Navíc jsem věrnější a nemyslím si, že střídání značek kosmetických po týdnu by mi v kráse nějak výrazně pomohlo. Nepomůže. Naopak je třeba vytrvat a používat přípravky, které mají pleti co nabídnout.

Pokud tápete, objednejte se do INSTITUTu Orlane na konzultaci k některé z kosmetických expertek a zjistíte, že v jednoduchosti je opravdu krása.

A to podepisuji v plném znění.