20. května 2022 09:49
Klára Kotábová

Blog: Bronzer nanášejte s rozmyslem

Ještě před pár lety jsem měla pocit, že k létu neodmyslitelně patří. Bronzer na tváři. Teď už si tím tak jistá nejsem. I když: Víte-li jak na něj, snese tenhle letní zázrak i pleť, na které se začínají objevovat první vrásky.

Rozhodně je na místě začít tím, že je mi jasné, že nejsem žádná Kim Kardashian, abych bez naneseného rozjasňovače, případně bronzeru, ani s odpadky nevycházela. Je ale diskutabilní, jak často chodí právě výše zmíněná celebrita s košem. Což je ale zcela jiná kapitola… Mě zajímá, jak je to s bronzery. Můžu si je ve svém věku dovolit, když jsem nedávno četla text, že právě rozjasňovače v něm obsažené paradoxně vrásky zvýrazňují, místo aby je zakryly? Omyl. Rozjasňovače patří do kosmetické taštičky nejen teenagerům, ale také ženám středního věku. V létě zvlášť. Prodlouží totiž opálený vzhled, takže budete skvěle vypadat (já budu skvěle vypadat) i v době, kdy si žádná z nás již nebude pamatovat, že jsme na nějaké dovolené byly. Zapomeňte na všechno ostatní, třeba prapodivný contouring, k němuž se bronzery také využívají. Je to disciplína, kterou zvládne málokdo, tak proč se jí trápit, že... Bronzer používejte výhradně na to, k čemu byl primárně určen. Tedy k rozjasnění pleti, dodání osvěžující barvičky obličeji i dekoltu v okamžicích, kdy se hroutíte v klimatizované kanceláři pod náporem podovolenkového stresu. I ten se dá totiž zvládat s noblesou. A bronzerem na tváři.

Vyzkoušela jsem bronzující pudr Soleil Bronze 23 – a mám jasno, který produkt patří do mého letního necesséru. Jednoduše, několika tahy štětcem získám rozzářenou pleť, bronzový vzhled, a hlavně mám informaci, kterou si přečtěte hned několikrát: Je vhodný pro zralejší pleť. Tedy plný výživy pro moji vadnoucí tvářičku, hydratující, a navíc skrývající vrásky. Což není reklamní povídačka, ale pravda. Je zkrátka jasné, že některé produkty z řad dekorativní kosmetiky si musím od jistého věku odpustit, k jiným bych si měla najít cestu. Dávno neplatí, že některé vychytávky jsou určené jen pro teenagery, jiné pro zralé ženy. Vždy je třeba hledat produkt pro věkovou kategorii, ve které se právě nacházíte, a neustrnout u značky, kterou jste objevila před dvaceti lety. A žijete s pocitem, že s ní skončíte také v důchodu. Každý věk si žádá své. Na to myslete, až budete chtít zavrhnout styl líčení – celebrit, nebo svojí dcery. Spíš než odsudek – si nechejte poradit. Jak na věc. Vy totiž určitě nemáte čas na to hledat, jak se správně líčit, na TikToku. Kdežto právě tyto tutoriály má vaše dcera nastudované. Vy se jen na rychlokurzy líčení vybavte produkty prospěšnými vaší pleti a máte vyhráno. Omládnete a vaše léto bude – bronzové.

Pokud dceru nemáte, tip pro vás, abyste nemusela ztrácet čas na sociálních sítích: Bronzer se nanáší štětcem pod lícní kosti, od linie rtů k uchu. Také jej můžete nanést k linii vlasů a pod čelist, případně na strany nosu. Tím si zeštíhlíte obličej – několika tahy štětcem. Pozor ale, nanášejte je vždy doztracena, velkým štětcem, dbejte na to, aby na tváři ani v dekoltu nebyly patrné hranice mezi prostorem, kde je bronzer nanesený, a kde už nikoliv. A pokud se nechcete pouštět do větších akcí, používejte bronzer během léta jen jemně a přesně v těch místech, kam jindy nanášíte tvářenku. Efekt bude dokonalý. Ne – vy budete dokonalá.

Krásné léto!