19. září 2022 08:15
Klára Kotábová

Blog: Barvičky pro krásu

Je to jasné. I na prahu padesátky chci být sexy. Navíc jsem se dočetla, že padesátka je nová třicítka. Jedno ale tady je: Na prahu padesátky se jako třicítka ROZHODNĚ líčit nesmíte!

Existuje mnoho způsobů, jak si přidávat líčením roky, ovšem jen několik, jak si léta naopak ubírat. Jak si poradit s alchymií dekorativní kosmetiky, abyste z jejího používání vyšla vítězně?

Depešáci už dávno nevládnou. Jo, je to tak, takže během pobytu u toaletního stolku na své modly z mládí zapomeňte. Kdysi tenhle trend frčel, dnes je tomu jinak. Temné linky kolem očí mohou být dobrým nápadem, ovšem pokud jste nepřekročila třicítku. Prokázaným faktem je, že temně orámované oči přidávají roky. A unavený vzhled. Navíc oči zmenšují a zdůrazňují kruhy pod očima. Pokud milujete dramatické zvýraznění očí, sáhněte alespoň po hnědé a kouřových odstínech.

Co byste měla vědět dál? Jakmile se vám na tvářích objeví první vrásky, začněte používat výhradně rozjasňující pudry a zvolte si podkladovou bázi, která vás bude provázet dalšími roky života.

S přibývajícím věkem byste měla ubírat postupně na dramatičností líčení, make-upem počínaje. A propracovat se od tuhých tyčinek s jakousi pevnou hmotou k lehčím, fluidním krémům, případně přípravkům s názvy BB, CC, EE. Ty pleť rozjasní, nezatěžují a ubírají tak roky. Případně sáhněte po konturovacích tyčinkách a bronzerech, které skvěle umí také Orlane. Právě tím nutí ženy ubírat při tahu líčidlem a výsledek – je veskrze přirozený. Sluncem políbený a dokonale lehoučký.

Plus bonus pro vás: Díky technologiím kosmetických firem tyto produkty také fungují jako zásobárna živin pro celý den, takže vaše pleť nebude ani po desetihodinovém pracovním maratonu vypadat unavená, povadlá a šedá.

Řasenka a její aplikace je také samostatnou kapitolou, které byste se měla věnovat a rozhodně a důkladně zvážit, jestli ji vlastně ještě potřebujete. V nějaké míře nejspíš ano, rozhodně ne ale v množství, které z vás vzhledově tvoří mrkací panenku.

S řasenkou s přibývajícími roky také můžete začít šetřit. Husté? Proč? Kruhy pod očima způsobené právě otisky řasenky nemají omlazující efekt. Zkuste, jak se vám rozzáří pohled a projasní tvář, když si přestanete nanášet vrstvu řasenky také na spodní řasy. Malujte si pouze svrchní víčka, tím si uberete až deset let. A každý rok se počítá…

Výletem do historie je i aplikace konturovací tužky. Taky jste si to zažila, že. A o co jde – pro ty neznalé? Nepěknou módou přelomu milénia bylo také tvrdošíjné trvání na konturovací tužce na rty. V kombinaci s nevhodně zvolenou rtěnkou se vpíjí do vrásek kolem úst a to riziko vzrůstá, jestliže patříte mezi kuřačky. Ubírejte si roky světlými lesky – třeba z řady dekorativní kosmetiky na rty značky Orlane, ke kterým konturovací tužky není zapotřebí, a nanášejte lesk vždy na střed horního i spodního rtu. Uvidíte, jaké zázraky se s vaší tváří začnou dít.

S dekorativní kosmetikou to můžete pořádně přehnat. Zvlášť v případě, kdy přehnaně aplikujete stíny se třpytkami. Je pravdou, že momentálně jsou v kurzu a opálené pleti sluší; pokud potřebujete vypadat reprezentativně a ne jako disco koule, měla byste ubrat v aplikaci.

Navíc si přiznejte jednu hlubokou pravdu: na modelkách v lesklých časopisech vypadají všechny výše uvedené záležitosti skvěle, uvědomte si ale, že jim je okolo dvaceti. Vám už ne. Používejte stíny v neutrálních barvách a zvolte zemité odstíny. Vašemu oku budou slušet.

Pokud si nevíte rady, nechte se nalíčit a poradit si u odbornice INSTITUTu Orlane. Odcházet budete jako jiný člověk. Mladší a krásnější.