6. srpna 2019 23:52

Blackout Festival není o organizátorech, ale o lidech...

V sobotu 17. srpna, přesně ve 12 hodin, odstartuje na Fort Křelov XVII., premiérový ročník Blackout Festival. Hlavním organizátorem akce, na které bude Playboy zastoupen kromě bunnies rovněž playmate Anetou Novotnou, je Radim Stupka.

Playboy: Blackout znamená totální výpadek energie, je to svého druhu katastrofa. Ale o tom asi váš festival nebude? Stupka: Věříme, že skutečný blackout ve smyslu výpadku energie, který nastal například před pár týdny v New Yorku, nezpůsobíme. Toto slovo má ale víc významů. Nicméně máme pro návštěvníky připravena překvapení.

Playboy: Takže z čeho vychází název festivalu? Stupka: Jak jsem již zmínil, blackout není jen výpadek energie. Je to i zatemnění nebo ztráta vědomí. Chceme, aby návštěvníci pařili a tančili tak, jako by se nikdo nedíval. Aby hodili za hlavu vše, co je v současné době trápí, a jeden den na nic nemysleli.

Playboy: Bude se jednat o první Blackout. Pojedete podle zavedeného mustru, případně zkusíte vlastní cestu? Stupka: Akce se postupně vyvinula z předešlých dvou ročníků, kdy se jednalo o privátní party. Po úspěchu na tomto poli jsme si řekli, že chceme radost zprostředkovat pro mnohem víc lidí.

Playboy: Místo konání akce, obec Křelov-Břuchotín, se nachází kousek od Olomouce, má asi 1700 obyvatel. Během konání akce se obec nejspíše nafoukne... Stupka: Naše maximální kapacita je 4000 lidí. Takže v nejlepším případě bychom na jeden den počet obyvatel ztrojnásobili. Ale tato obec leží v těsné blízkosti Olomouce. Takže služby, jako ubytování a podobně, se dají jednoduše zařídit.

Playboy: Podobné akce bývají občas spojeny s protesty domácího obyvatelstva... Stupka: Pro žádnou věc se nenadchne nikdy sto procent lidí. Záštitu nad akcí ale převzal hejtman Olomouckého kraje. Máme i podporu samotné obce. Pro danou noc jsme vyřídili výjimku z nočního klidu. Pro zachování pořádku a nerušeného zážitku bude nad akcí dohlížet samozřejmě bezpečnostní služba, zdravotní a požární dozor tak, jak nám přikazuje zákon. Aktivně spolupracujeme s Policií ČR. S ohledem na obyvatele jsme řešili i stage, zvuk se bude šířit z obce ven. Všechno ladíme do posledního detailu. Nechceme být jen další fesťák v řadě, nicméně naší prioritou je maximální možná bezpečnost. V tomto ohledu nepřipustíme sebemenší kompromis.

Playboy: Na festivalové poměry mimořádný doprovodný program: bary po celém areálu, pivní stany, vinárny, kavárny, vodní dýmky, food stánky, chillout zóna, bazén, party pěna. Budou mít návštěvníci vůbec čas tančit? Stupka: Začínáme v pravé poledne. Pokud někdo chce ze svého vstupu „vytřískat“ maximum, tak přijde už v tuto dobu, kdy bude z hlavní stage hrát příjemná house hudba právě k bazénu a k dýmkám. Máme unikátní prostor, chceme, aby si toho lidi všimli a využili možnost odpočinku. Každý má možnost pojmout Blackout po svém. My, hlavní organizátoři, jsme tanečníci, takže vás všechny čekáme na „parketě“.

Playboy: Kdybyste mě měl v několika větách přesvědčit, abych si koupil vstupenku? Stupka: Na hlavní stage bude vystupovat se svou DJ show Leoš Mareš, ale i další známí DJs, jako Lucky Boy, Roxtar, ale také atraktivní skupina Burysax s live show na saxofon a electric violin. Tím to ale zdaleka nekončí. Máme i dvě vnitřní stage, na kterých si přijdou na své jak příznivci hiphopu a RnB, tak čím dál populárnějšího stylu latino – jedná se o party z pořádného španělského klubu. Nicméně party a festivaly dělají lidi, nikoli organizátoři. Všechno nachystáme, připravíme, vytvoříme podmínky pro vodvaz. Ale užít si to musíš už ty. Takže vezmi kámoše, kámošky a přijďte se bavit. Nic podobného tu zatím nebylo.

Playboy: Máte ve svém propagačním materiálu slogan: Užij si party jinak než ostatní… Stupka: Tento slogan se týká VIP zóny. Ta je nabitá výhodami a vzhledem ke své ceně je jistě výhodná. Nabízíme drinky a dýmku zdarma. Opravdu unikátní výhled na stage a na okolí z obranného valu pevnosti. Bude k dispozici i vířivka. Je to další prostor pro ty, kterým nestačí standard.

Playboy: Jak musí první ročník festivalu Blackout dopadnout, abyste byli s konečným výsledkem spokojeni? Stupka: Naším cílem je zážitek. Ten se měří vzpomínkami a pozitivními emocemi. Ne číslem. Chceme slovo Blackout spojit s tou akcí, kvůli které posuneš příští rok dovolenou. Jen tak můžeme růst a jednou dělat třeba festival pro desetitisíce nadšených lidí.