Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Ondřej Pýcha
Lifestyle

Beata Rajská exkluzivně pro Playboy

Vydáno: 29.04.2020
Beata Rajská patří mezi naše nejznámější a nejúspěšnější módní návrhářky. Je proto pochopitelné, že nás zajímají její odpovědi na pár docela důležitých otázek ohledně mužského (ale i ženského) stylu. A když už jsme u toho, proč si nepromluvit i o věcech existenciálních – protože Beata se jim nevyhýbá. Její filozofický nadhled nám ale vůbec není cizí...

Playboy: Souhlasíte, že hezcí lidé to mají v životě jednodušší?
Beata:
Hezcí, chytří, šarmantní. Určitě krása, při prvním nonverbálním setkání, ale hlavně její vjem, otevírá dveře. Pokud ale majitel neví, jak má se svým „majetkem“ naložit, může být „krása“ dvousečnou zbraní. Á propos; co je to krása? Jaký je kánon krásy té či oné doby? Každopádně po sáhodlouhé filozofické diskuzi s vaší otázkou souhlasím. 
Ale víte, co je nejhorší? Že jste tuto otázku položil návrhářce – filozofce.
Studium filozofie byl můj odskok od řemesla a profese. Ale byla to taky ta nejlepší věc, kterou jsem mohla udělat, protože na všechno se dívám v souvislostech. Bohužel je to tak i v životě, že na otázku, na kterou lidé odpovědí jednou větou, já pronesu studii.

Beata v portrétech fotografa Onřeje Pýchy.  „Od Ondry mám asi nejvíc portrétů. Fotili jsme spolu mnohokrát.”
Autor: Ondřej Pýcha Beata v portrétech fotografa Onřeje Pýchy. „Od Ondry mám asi nejvíc portrétů. Fotili jsme spolu mnohokrát.”

Playboy: Jak byste definovala dobrý vkus v oblékání?
Beata:
Dobrý vkus? Být svůj! Být svůj s přiměřeným převzetím jak klasiky, tak avantgardy. Ale určitě to neznamená bezhlavě podléhat módním trendům anebo je prvoplánově odmítat. To máte jako se vším v životě. Je třeba vybrat si to, co vám vyhovuje. V módě, oděvu i v avantgardních trendech.

Playboy: Jaké chyby podle vás nejvíc dělají muži, když se oblékají?
Beata:
Dovoluji si tvrdit, že dnes už muži dělají menší chyby než ženy. Určitě je to dané i tím, že se víc a lehčeji drží dress codu než dámy, které chtějí být jiné a ve finále se jim to vymkne z rukou.

Kouzlo okamžiku. „Fotograf Artur Koff chtěl  snímek na ulici. Eva Perkausová sedla na kufr a já brzdila dopravu.”
Autor: Artur Koff Kouzlo okamžiku. „Fotograf Artur Koff chtěl snímek na ulici. Eva Perkausová sedla na kufr a já brzdila dopravu.”

Playboy: Co poradíte chlapovi, jako jsem já, který nesnáší obleky a už vůbec ne kravaty? Je nás mnoho.
Beata:
Oblek musíte! Je to jako byste odmítal jíst příborem… A teď mě napadá, jak jsem odmítala bílý koberec v butiku. Architekt mi řekl: „V dobré restauraci taky neřešíš, že si utíráš pusu do bílého hedvábí!“ Přestaňte to proto řešit. Vezměte oblek za svůj – na milost. Jsou to jen džíny „v lepším podání“. Takhle já učím své klientky nosit šaty. Vezměte je za své! Odvděčí se vám tím, že vám to bude slušet (ono vám to sluší, ale jenom s oblekem vyřešíte dress code).

(Celý rozhovor s jednou z našich nejúspěšnějších módních návrhářek čtěte v květnovém vydání Playboye)

Související témata: Beata Rajská , Playboy 05/20 , móda , interview , rozhovor