návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz
Lifestyle

7x pánské vůně léta

Vydáno: 19.07.2022
Léto evokuje zábavu, oproštění se od konvencí v mezích zákona a dobrých mravů, k tomu relax, dobrodružství a hlavně teplo. Odborníci proto v případě letních měsíců doporučují lehčí, osvěžující vůně. Sedm příkladů za všechny.

Blue Mark

Parfémovaná voda značky Jack Black v sobě spojuje vůní máty vodní, koriandru a bergamotového pomeranče, jedná se o křížence citronu a hořkého pomeranče. Dále nechybí japonský jalovec, zázvorová esence, pačuli, cedr a dřevo vybělené vodou, větrem a sluncem. To vše dohromady tvoří osvěžující vůni vhodnou pro každodenní používání. Všechny produkty Jack Black jsou založeny výhradně na udržitelných zdrojích a neobsahují škodlivé sulfáty a parabeny neboli chemické látky užívané jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu.

Blue Mark
Autor: Jack Black Blue Mark

Allure Homme Sport

Chanel se v tomto případě rozhodl oslovit sportovně založeného muže, ze kterého vyzařuje energie, harmonie a rozhodně nepostrádá smysl pro fair play. Podle výrobce se jedná o smyslnou a svěží kompozici mandarinky s pomerančem, vetiverem a nerolem. Pro jedince kosmetiky nepříliš znalé, pod názvem vetiver se skrývá rostlina původem z Indie a Indonésie, jejíž kořeny rozvíjejí svou aromatickou plnost ve stáří 12 až 24 měsíců a vzhledem k blahodárným účinkům při vyčerpání a stresu se jí říká „olej klidu“. Nerol je pak monoisoprenoidový alkohol vyskytující se v olejích z chmelu. Dřevitá vůně s jemně kořeněným podtónem černého madagaskarského pepře uspěje v konfrontaci s každou životní událostí.

Allure Homme Sport
Autor: Chanel Allure Homme Sport

L’Homme À la rose

Přestože spolu muž a růže na první pohled neladí, existují výjimky potvrzující pravidlo, například parfémovaná voda, jejímž tvůrcem je jeden z nejvíce uznávaných mužů světa parfumerie Francis Kurkdijan. Vůně odbourávající stres je výsledkem kombinace májové a damašské růže.

L’Homme À la rose
Autor: Francis Kurkdijan L’Homme À la rose

Acqua di Giò Profondo

Parfémovaná voda z produkce Giorgio Armani navazuje na bestseller Aqua di Giò, jen přibyla vylepšená citrusová směs bergamotu a mandarinky. Nechybí rozmarýn, levandule a cypřiš. Vůně evokující atmosféru Středozemního moře je určena muži, který nemá problém se ponořit do hlubin své duše a vyznává hodnoty svobody a smyslnosti.

Acqua di Giò Profondo
Autor: Giorgio Armani Acqua di Giò Profondo

Christian Dior Sauvage

Parfumér François Demachy vsadil výměnu velkoměsta za nespoutanou přírodu, noční oblohu v kontrastu s horkým pouštním vzduchem a přírodní hornatou krajinou. Toaletní voda vhodná pro každodenní využití nejen v létě je založena na kombinaci přírodních složek, jako je sečuánský pepř, bergamot a ambroxan. O naturelu vůně vypovídá skutečnost, že její tváří je herec, kytarista a zpěvák Johnny Depp.

Christian Dior Sauvage
Autor: Dior Christian Dior Sauvage

Montblanc Explorer

Parfémovaná voda pro muže vyznávající filozofii, podle které nemá dobrodružství hranice a výzva představuje životní nezbytnost. Vonná kompozice obsahuje vybrané složky z mnoha zemí, základem je italský bergamot a šalvěj s pikantním nádechem růžového pepře. Prostřednictvím vetiveru se podíváme do Haiti, indonéské pralesy dodají exotickou pačuli, exkluzivní dřevitý akigalawood, kompozici dodá hloubku kakao.

Montblanc Explorer
Autor: Montblanc Montblanc Explorer

H24

Vůni slavné módní značky se vyplatí koupit jen pro pochopení toho, jak si Hermès představuje moderní vizi muže. Jedná se o vůni pulzující, smyslnou a zářivou, snoubící přírodu a technologie. H24 nepochybně osloví ekology, neboť je součástí iniciativy Good for a better planet, papírový obal je vyroben z udržitelných surovin. Rafinovaná vůně obsahuje šalvěj, narcis, růžové dřevo. Třešničkou na dortu je sclarene neboli syntetická molekula poskytující tělu teplo.

H24
Autor: Hermés H24
Související témata: vůně , kosmetika , léto , tipy , toaletní voda , parfém