19. července 2022 20:30

7x pánské vůně léta

Léto evokuje zábavu, oproštění se od konvencí v mezích zákona a dobrých mravů, k tomu relax, dobrodružství a hlavně teplo. Odborníci proto v případě letních měsíců doporučují lehčí, osvěžující vůně. Sedm příkladů za všechny.

Blue Mark

Parfémovaná voda značky Jack Black v sobě spojuje vůní máty vodní, koriandru a bergamotového pomeranče, jedná se o křížence citronu a hořkého pomeranče. Dále nechybí japonský jalovec, zázvorová esence, pačuli, cedr a dřevo vybělené vodou, větrem a sluncem. To vše dohromady tvoří osvěžující vůni vhodnou pro každodenní používání. Všechny produkty Jack Black jsou založeny výhradně na udržitelných zdrojích a neobsahují škodlivé sulfáty a parabeny neboli chemické látky užívané jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém průmyslu.

Allure Homme Sport

Chanel se v tomto případě rozhodl oslovit sportovně založeného muže, ze kterého vyzařuje energie, harmonie a rozhodně nepostrádá smysl pro fair play. Podle výrobce se jedná o smyslnou a svěží kompozici mandarinky s pomerančem, vetiverem a nerolem. Pro jedince kosmetiky nepříliš znalé, pod názvem vetiver se skrývá rostlina původem z Indie a Indonésie, jejíž kořeny rozvíjejí svou aromatickou plnost ve stáří 12 až 24 měsíců a vzhledem k blahodárným účinkům při vyčerpání a stresu se jí říká „olej klidu“. Nerol je pak monoisoprenoidový alkohol vyskytující se v olejích z chmelu. Dřevitá vůně s jemně kořeněným podtónem černého madagaskarského pepře uspěje v konfrontaci s každou životní událostí.

L’Homme À la rose

Přestože spolu muž a růže na první pohled neladí, existují výjimky potvrzující pravidlo, například parfémovaná voda, jejímž tvůrcem je jeden z nejvíce uznávaných mužů světa parfumerie Francis Kurkdijan. Vůně odbourávající stres je výsledkem kombinace májové a damašské růže.

Acqua di Giò Profondo

Parfémovaná voda z produkce Giorgio Armani navazuje na bestseller Aqua di Giò, jen přibyla vylepšená citrusová směs bergamotu a mandarinky. Nechybí rozmarýn, levandule a cypřiš. Vůně evokující atmosféru Středozemního moře je určena muži, který nemá problém se ponořit do hlubin své duše a vyznává hodnoty svobody a smyslnosti.

Christian Dior Sauvage

Parfumér François Demachy vsadil výměnu velkoměsta za nespoutanou přírodu, noční oblohu v kontrastu s horkým pouštním vzduchem a přírodní hornatou krajinou. Toaletní voda vhodná pro každodenní využití nejen v létě je založena na kombinaci přírodních složek, jako je sečuánský pepř, bergamot a ambroxan. O naturelu vůně vypovídá skutečnost, že její tváří je herec, kytarista a zpěvák Johnny Depp.

Montblanc Explorer

Parfémovaná voda pro muže vyznávající filozofii, podle které nemá dobrodružství hranice a výzva představuje životní nezbytnost. Vonná kompozice obsahuje vybrané složky z mnoha zemí, základem je italský bergamot a šalvěj s pikantním nádechem růžového pepře. Prostřednictvím vetiveru se podíváme do Haiti, indonéské pralesy dodají exotickou pačuli, exkluzivní dřevitý akigalawood, kompozici dodá hloubku kakao.

H24

Vůni slavné módní značky se vyplatí koupit jen pro pochopení toho, jak si Hermès představuje moderní vizi muže. Jedná se o vůni pulzující, smyslnou a zářivou, snoubící přírodu a technologie. H24 nepochybně osloví ekology, neboť je součástí iniciativy Good for a better planet, papírový obal je vyroben z udržitelných surovin. Rafinovaná vůně obsahuje šalvěj, narcis, růžové dřevo. Třešničkou na dortu je sclarene neboli syntetická molekula poskytující tělu teplo.