27. září 2018 17:05

5 situací, kdy láska fakt prochází žaludkem

Láska prochází žaludkem? K odpovědi na tuto otázku se zdá být Karolína Kamberská, gastronomická novinářka, televizní kuchařka, autorka tři kuchařských bestsellerů, které vychází další kniha (Každý den je svátek), a blogerka (Radost podle Karolíny) ideální varianta. Nutno však říci, že Karolína nemá toto pořekadlo ráda.

Všichni totiž víme, co vznikne, když něco projde žaludkem. Nechcete, aby tohle zbylo z vaší lásky, že ne, pokládá řečnickou otázku. Přesto zastává názor, že existuje pár výjimek, kdy láska žaludkem fakt prochází (psáno speciálně pro muže, kteří se chtějí zorientovat v hluboké ženské duši).

  1. KDYŽ SE HROUTÍ. V životě je spousta situací, kdy se z jídla stává hlavně útěcha duše. Když se vaše vyvolená doplazí domů po dni, kdy málem zabila šéfovou, má PMS a bad hair day, tak prostě potřebuje cokoliv teplého do bříška, a je naprosto fuk, co to bude, hlavně že to nebude muset dělat ona. Doporučené lahůdky: guláš s chlebem, bramboračka, pizza z papírové krabice, rýžové nudle (pro které skočíte naproti k Vietnamcům).
  2. KDYŽ CHCETE SBALIT ZLATOKOPKU. Ne, tady fakt nejde o to, jakým jídlem ji pohostíte. Důležité je, do jaké ji vezmete restaurace, a klíčová je samozřejmě cena menu, protože taková dáma vedle sebe nesnese žádného škrta. Naopak když budete štědrý, zabouchne se snadno, ale tedy nejsem si jistá, jestli tohle fakt chcete... Doporučené lahůdky: osmichodové menu v La Degu. Samozřejmě s vinným párováním. To k párování patří.
  3. KDYŽ JI ZNÁTE A VÍTE ČÍM POTĚŠIT. Moje kolegyně Bára žije 25 let s tím samým chlapem. Úctyhodný výkon. A představte si, že jí celou tu dobu kupuje její oblíbené arašídy v cukru. Ne pořád, to by je už asi dávno nesnášela, ale prostě čas od času jí donese sáček arašídů v cukru. Maličkost, ale symbolická hodnota obrovská. V tuhle lásku věřím. Doporučené lahůdky: želatinoví medvídci, chlebíčky s hermelínem, šunka v aspiku, čokoláda s chilli, no prostě to, co potřebuje k životu.
  4. PO SEXU. Ideální muž je snídaňový specialista. Máloco je tak sexy, jako když nachystá malou hostinu, zatímco se v koupelně sprchujete a natíráte vonnými oleji. Přijít do kuchyně, kde váš milý pobíhá v zástěře mezi pánvičkami se slaninou a vajíčky a vymačkává pomeranče do sklenic, to je zážitek! Takový chlap se nedá opustit. Doporučené lahůdky: Podle toho, s kým snídáte. Já mám ráda anglickou snídani, ale věřím, že se najde spousta holek, které dostanete na smoothie a chia pudink s čerstvým ovocem. Všechno to ale snadno zvládnete podle prvního foodblogu.
  5. KDYŽ SI MYSLÍTE, ŽE HLAVNĚ MUSÍ UMĚT VAŘIT. Tak to se pletete, věřte mi. Znám spoustu skvělých kuchařek, ze kterých by vás trefil šlak (platí to samozřejmě i pro chlapy – skvělé kuchaře). Nejdůležitější je, aby byla v pohodě, uměla být spokojená, nedělala problémy z maličkostí a nelezla vám do mobilu. S takovou ženskou vám bude fajn a rád se kvůli ní naučíte vařit, nebo aspoň mapovat hospůdky v širém okolí. Doporučené lahůdky: steaky, pečená kachna, pořádné burgry. Když se tato jídla naučíte vařit sám, bude vám naprosto stačit, že vaše milá jen dolévá víno.