návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Trénink
Autor: profimedia.cz Trénink
Lifestyle

10 zdatných předtréninkových pomocníků

Vydáno: 22.08.2018
Je všeobecně známo, že poslední „velké“ jídlo by mělo putovat do žaludku dvě až tři hodiny před začátkem tréninku. Někdy to ale jednoduše nevyjde. Nebo se pár desítek minut před začátkem ozve hlad. V takovém případě není radno zoufat, protože v nouzi se pozná přítel.
 1. Banány
  Podle všeho to nejlepší, co nás může před tréninkem potkat. V případě zralosti jsou banány snadno stravitelné, zasytí. Ideální zdroj energie především u vytrvalostních sportů.
 2. Mandle
  Ti, kteří vsadí na mandle, mohou počítat s nemalým přísunem vitaminu E, který má antioxidační účinky a brání poškození buněk během tréninku. K tomu hořčík a zdravé aminokyseliny.
 3. Tvaroh
  Takřka ideální varianta. Nízký obsah tuku, málo kalorií, zdravé a výživné bílkoviny plus k tomu všemu ještě vápník.
 4. Oříšky kešu
  Mimořádně vhodné především pro vytrvalostní sporty. Oříšky kešu jsou totiž nabity hořčíkem, velmi účinným to bojovníkem proti svalovým křečím. Vitamin B, draslík, železo a kyselina listová nejsou rovněž k zahození.
 5. Arašídové máslo
  Stačí jedna polévková lžíce před tréninkem a máte jistotu přísunu kvanta zdravých, nenasycených mastných kyselin a kvalitních rostlinných bílkovin. Lze pozřít rovněž v kombinaci s plátky jablek či banánů.
 6. Nízkotučný jogurt
  Dodává svalům dostatečné množství bílkovin, hořčíku, vápníku. Garance přísunu minerálů, které během tréninku kvapem ubývají.
 7. Sušené ovoce
  Ideální předtréninkový snack, zásobuje totiž tělo dostatečným množstvím draslíku usnadňujícím regeneraci. U sušeného ovoce před tréninkem (meruňky, fíky, banány) však platí všeho s mírou, obsahuje totiž fruktózu. Konzumaci sušeného ovoce je nezbytné spojit s patřičným příjmem tekutin.
 8. Cizrnový humus
  Dokonalý zdroj bílkovin. Navíc tělu poskytuje vitamin B, kyselinu listovou, vitamin C. Přestože lze humus koupit prakticky v každém supermarketu, doporučujeme spíš některou ze specializovaných prodejen.
 9. Ovesné vločky
  Všeobecně známá klasika. Ať s jogurtem, či vodou, přísun uhlohydrátů poskytujících energii po delší dobu vždy zaručen. Porce asi 50 gramů vloček se doporučuje nejpozději hodinu před tréninkem. I v tomto případě platí, že je nutno poslouchat hlas svého těla.
 10. Espreso
  Šálek kvalitního espresa, pochopitelně bez cukru, představuje kvalitní předtréninkový stimulant. Navíc pomáhá v koncentraci na trénink.
Související témata: trénink , jídlo , hitparáda