15. září 2022 17:04

10 výzev, které by měl playboy zvládnout do padesátky

Přestože platí, že věk je pouze číslo, existují životní etapy, na jejichž začátku by měl každý muž krátce bilancovat svůj dosavadní život a začít plánovat jeho druhou polovinu. Pokud jste do té doby zvládli alespoň 75 procent níže uvedených akcí, je všechno v nejlepším pořádku. Pokud ne, neděje se nic strašného, pouze je nezbytné si uvědomit, že je lepší začít pozdě než nikdy.

1. Zploďte potomstvo

Úkol nejdůležitější, který by neměl rozhodně patřit mezi nesplnitelné. Při výběru matky se meze dobrovolnosti nekladou, jak však pravil spisovatel Ernest Hemingway, není od věci vědět, že nejlepší matkou je žena, která vzbudí ve tři hodiny ráno muže, protože má dojem, že dítě pláče. Honoré de Balzac pak uvedl, že není špatných dětí bez špatných matek.

2. Přečtěte si bibli

Platí i pro ateisty. Prostřednictvím nejprodávanější a nejvíc překládané knihy na světě, odhadem bylo vytištěno přes pět miliard výtisků, každoročně se tiskne kolem sta milionů kusů, totiž porozumíte kulturněhistorickým kořenům starého kontinentu. Podle washingtontimes.com: „Bible je centrální a základní knihou západní kultury. Kamkoli se v naší kulturní minulosti podíváme, najdeme i bibli. I kdybychom velmi chtěli, nedokážeme se jí vyhnout, a bez jejího poznání nedokážeme pochopit svou minulost.“

3. Naučte se ustupovat

Muž na prahu padesátky by měl zvládat své emoce a nepouštět se tak do předem ztracených bitev. Vyhýbat by se měl i střetům vítězným, kdy triumf neodpovídá ztrátě pozic do budoucna. Playboy uplatňuje na základě bohatých životních zkušeností strategii ústupu, která je užívána v případech, kdy si uvědomujeme, že se v budoucnosti dostaneme do sporu, jehož výsledek bude pro nás mnohem důležitější. Zároveň však platí, že když už bitva, tak bez kompromisů. Jak napsal ve své knize Vladař Niccolò Machiavelli: Lidé by měli udělovat pouze těžká zranění, protože za lehká zranění se lze pomstít, za těžká už ne.

4. Uběhněte maraton

Ve zdravém těle je zdravý duch, alespoň jedno zvládnutí vzdálenosti dlouhé 42,195 km by mělo být nejdříve výzvou a pak samozřejmostí. Výstižně poznamenal jeden z nejlepších atletů světové historie Emil Zátopek, jestli podle něj chcete něco vyhrát, běžte sto metrů. Pokud chcete něco zažít, běžte maraton.

5. Dejte sex na pláži

V posteli je to sice mnohem pohodlnější, pláž ovšem představuje výzvu. Zvlášť když kromě romantiky je s akcí spojen slastný pocit konzumace zakázaného ovoce, neboť tato aktivita není ve většině zemí povolená. I kdyby se mělo jednat o spontánní akt, není od věci vybrat si důkladně destinaci. Například kamenité pláže Chorvatska nejsou zrovna nejlepší volbou, v případě Floridy musíte počítat s tím, že při dopadení policií hrozí vzhledem k tamní legislativě patnáctiletá pauza. Proto je lepší si někdy a někde nechat zajít chuť a vsadit na stejnojmenný koktejl.

6. Spěte pod širákem

Pokud to dáte alespoň jednou v životě, máte právo se smířlivě usmívat při popisování dobrodružství ze strany jedinců, kteří zvládli v obytném voze pobyt v kempu. I v tomto případě by se mělo jednat o plánovanou činnost. Spaní na lavičce po povedeném mejdanu člověku sice pomůže nakouknout do kouzla života bezdomovce, na společenské prestiži ale nepřidá.

7. Vlezte do ledové vody

Vzhledem k tomu, co nás nejspíš čeká v souvislosti s cenami energií, navýsost užitečná činnost. Kromě toho je případné otužování spojeno s celou řadou zdravotních benefitů. Je prokázáno, že posiluje zdraví a vůli, psychickou odolnost člověka a dokonale odbourává stres. Během kontaktu s ledovou vodou dochází k produkci endorfinu a adrenalinu. Pokud to máte k vodní ploše daleko, lze využít i sprchu.

8. Zkoukněte všechny bondovky

Playboy doporučuje jít pěkně po řadě od Dr. No (1962) po Není čas zemřít (2021). Příběhy agenta 007 s povolením zabíjet jsou totiž po šedesát let nevyčerpatelnou studnicí inspirace, a to nejen díky objevení kouzla šampaňského Bollinger, kterým Bond nahradil v roce 1973 Dom Perignon, či kombinaci martini s vodkou, kterou je třeba protřepat, nemíchat. Pokud jste tak neučinili, pořiďte si všechny bondovky na blu-ray, podívejte se, jak dopadl Vinnetou.

9. Svezte se v kabrioletu

Když nic jiného, alespoň získáte odpověď na otázku, proč výrobci montují do aut se stažitelnou střechou klimatizaci. Když už vám totiž pere slunce na hlavu, není od věci ochladit si nohy. Při koupi se doporučuje držet slov moderátora Jeremyho Clarksona: „Jediná osoba, která vypadala dobře vzadu na čtyřmístném kabrioletu, byl Adolf Hitler.“

10. Zahněte

Nemělo by se jednat o pravidelnou aktivitu, zkusit by se ale mělo všechno, člověk pak snáze pronikne do hlubiny záletníkovy duše a bude mít víc pochopení, pokud stejný krok pro oživení vztahu učiní partnerka. V případě prozrazení se můžete odvolat na citát německého spisovatele Hanse Rudolfa Grimma, podle kterého milovat oduševněle znamená chápat i nevěru jako přirozené mezidobí dvou lásek.