návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Omega Seamaster Diver 300M, Omega Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum, Omega Seamaster 1948, Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8
Autor: archiv redakce Omega Seamaster Diver 300M, Omega Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum, Omega Seamaster 1948, Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8
Lifestyle

Omega tradičně v plné síle…

Vydáno: 18.04.2018
Jedna z nejtradičnějších značek hodinek vznikla v roce 1848. V obou světových válkách dodávala hodinky britskému královskému letectvu. Od roku 1932 měří čas na olympiádách. V roce 1965 byla Omega vybrána jako chronograf pro vesmírné programy NASA, hodiny této značky se díky astronautu Buzzimu Aldrinovi „prošly“ po Měsíci. Značka pro ty, kteří vědí, co chtějí a jak toho dosáhnout, se na tradičním veletrhu v Basileji opět představila v plné síle.

Seamaster Diver 300M

James Bond, originální design, praktické funkce. Nelze se proto divit, že když v roce 1993 přišla Omega s tímto modelem, položila základy legendy. Ta se po čtvrtstoletí vrací v nové podobě a ve velkém stylu prostřednictvím 14 modelů, přičemž v osmi případech se jedná o kombinaci zlata a oceli, v šesti pak o modely ocelové.

Zvětšení rozměrů na 42 mm umožnilo využití kalibru 88000 Master Chronometer, což se rovná vyšší přesnosti a magnetické odolnosti. Ikonická potápěčská luneta má výplň z ceragoldu, případně z bílého smaltu s dlouhou barevnou událostí. Číselníky jsou zhotoveny z leštěné keramiky v černé a modré barvě, k dispozici je rovněž chromové PVD. Vlny z původních modelů jsou na číselník vypáleny laserem. Okénko data se posunulo na 6. hodinu, skeletové ručky jsou rhodiované, modřené, případně z osmnáctikarátového zlata. Heliový ventil má patentovanou technologii Omega pro lepší uchopení a manipulaci. Zadní dýnko je ze safírového skla, pod kterým je uložen strojek s certifikací METAS (Švýcarský federální institut pro metrologii).

Hodinky jsou dostupné s tradičním kovovým náramkem s patentovanou sponou, včetně užitečné potápěčské expanze, dále pak s černým či modrým kaučukovým řemínkem.

Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum

Propadli jste kouzlu modelu Seamaster Diver 300M, ale toužíte po něčem originálním? Pokud ano, limitovaná edice 2500 kusů nabízí ideální řešení. Jak napovídá název, od ocelové či zlaté klasiky se edice liší využitím tantalu (luneta a prostřední díl náramku) a titanu druhé třídy (broušené pouzdro plus náramek). Detaily (korunka, vložka lunety, heliový ventil, díly náramku a ručky) jsou z osmnáctikarátového zlata Sedna.

Seamaster 1948

Limitovaná edice vzdává v tomto případě hold mírovému využití válečné technologie. Během druhé světové války dodala Omega britskému ministerstvu obrany víc než 110 000 kusů hodinek. Ty byly vyhledávány především díky své spolehlivosti a voděodolnosti.

V roce 1948 představila značka svou první samostatnou řadu Seamaster. Letos u příležitosti 70. výročí se Omega rozhodla vzdát hold klasice prostřednictvím dvou limitovaných modelů. Použity byly kalibry 8804 a 8806 s certifikací Master Chronometer.

Oba modely mají shodné ocelové pouzdro, leštěnou lunetu a korunku, stříbrný číselník plus ručky z osmnáctikarátového bílého zlata. Zatímco ručky u varianty Seamaster 1948 Small Seconds jsou listového typu, varianta Central Second má ostré ručky typu Dauphine s výplní Super-LumiNova. Rozdíl je i v řemíncích. Zatímco Small Seconds nabízí hnědý kožený řemínek s broušenou ocelovou sponou s leštěnými boky, řemínek modelu Central Second je z modrošedé kůže. V obou případech je na plochém safírovém sklíčku vyryt emblém 70. výročí, člun Chris Craft a letoun Gloster Meteor. Obě varianty nabízejí vodotěsnost do hloubky 60 metrů.

Hodinky z limitované edice 1948 kusů jsou uloženy ve vzpřímené poloze ve speciálním balení z hnědé kůže. Díky magnetické podložce je manipulace s nimi jednoduchá. Součástí balení jsou řemínek NATO v námořnické modré barvě, náhradní kožený řemínek a nástroj pro jejich výměnu.

Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8

Letošní rok se nese ve znamení oslav půlstoletí uplynulého od mise Apollo 8, která poprvé vynesla člověka na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Na rozdíl od předchozích modelů má ten letošní speciální dekorovanou verzi původních Moonwatch. Číselník je profesionálně skeletován, laserový paprsek dekoroval černé můstky a základnu strojku tak, aby odpovídala podobě měsíčního povrchu. Stejně jako Měsíc mají i hodinky vyrobené kompletně z černé keramiky na bázi oxidu zirkoničitého dvě protilehlé strany. Zatímco světlý číselník prezentuje pohled ze Země, zadní strana je zahalena do tmy.

 

Související témata: Omega , hodinky , design , móda