návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Paramount Pictures
Kultura

Osm čekatelů na Oscara

Vydáno: 16.01.2020
V pondělí byly oznámeny nominace na filmové Oscary. Playboy.cz se v této souvislosti zaměřil na top herce, kteří pokud spí, tak o vlastnictví nejslavnější sošky světa filmu zatím stále marně sní.
 1. TOM CRUISE 1962
  Čím to, že se jeden z nejuznávanějších a nejbohatších herců zatím přes obsazení ve špičkových filmech Oscara nedočkal? Viděl bych to tak, že se v nejlepších snímcích, jako Barva peněz (1986), Rain Man (1988), Pár správných chlapů (1992) a Firma (1993), musel o prostor dělit s dalšími hvězdami. A při vší úctě k malému velkému herci, Paul Newman, Dustin Hoffman, Jack Nicholson a Gene Hackman byli prostě lepší. Tom Cruise se tak musí zatím smířit alespoň se třemi oscarovými nominacemi – Narozen 4. července (1990), Jerry Maguire (1997) a Magnolia (2000).
    
  Tom Cruise – Jerry Maguire
  Autor: Sony Pictures Releasing Tom Cruise – Jerry Maguire
 2. LIAM NEESON 1952
  Ačkoli se jedná o velkého sympaťáka a skvělého herce, Oscara se zřejmě Liam Neeson nedočká. Pokud mu totiž soška unikla v roce 1994, kdy zahrál s mistrovstvím sobě vlastním podnikatele Oscara Schindlera ve snímku Steva Spielberga Schindlerův seznam, je mu Oscar nejspíš zapovězen. Ostatně, žádnou jinou nominaci od té doby neobdržel. Pro informaci, v roce 1994 prohrál Liam Neeson s Tomem Hanksem, hvězdou snímku Philadelphia.
     
  Liam Neeson – Schindlerův seznam
  Autor: Universal pictures Liam Neeson – Schindlerův seznam
 3. SIGOURNEY WEAVER 1949
  Přestože se může ctihodná dáma pyšnit tím, že v roce 1987 získala za svou účast ve snímku Vetřelci nominaci na Oscara jako vůbec první herečka žánru sci-fi, Oscar v její sbírce stále chybí. Zvlášť to muselo zamrzet v roce 1989, kdy byla nominována hned ve dvou kategoriích – herečka v hlavní roli (Gorily v mlze) a herečka ve vedlejší roli (Podnikavá dívka). Byť za obě získala Zlaté glóby, na Oscarech to nevyšlo ani jednou.
    
  Sigourney Weaver – Gorily v mlze
  Autor: Warner Bros. Sigourney Weaver – Gorily v mlze
 4. HARRISON FORD 1942
  Je otázkou, s jakými pocity se musel Harrison Ford vyrovnávat v okamžiku, kdy bral v roce 1994 Oscara za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli v „jeho“ filmu Uprchlík kolega Tommy Lee Jones. Přitom Harrison Ford neboli doktor Richard Kimble se v tomto případě nedočkal ani nominace. Tu neproměnil ani v roce 1986, kdy exceloval v hlavní roli snímku Svědek.
     
  Harrison Ford – Svědek
  Autor: Paramount Pictures Harrison Ford – Svědek
 5. EDWARD NORTON 1969
  Právník pornomagnáta. Mladý vrah kněze, který tahá za nos špičkového advokáta. Zločinec bilancující čtyřiadvacet hodin před nástupem do vězení svůj život. A taky kravaťák, kterého baví rvačky. Všechny tyto role zvládl ve filmech Lid versus Larry Flynt (1996), Prvotní strach (1996), 25. hodina (2003) či Klub rváčů (1999) Edward Norton. Oscara se přesto i přes tři nominace zatím nedočkal.
     
  Edward Norton – Klub rváčů
  Autor: 20th Century Fox Edward Norton – Klub rváčů
 6. SAMUEL L. JACKSON 1948
  Velký oblíbenec Quentina Tarantina má na svém kontě jedinou nominaci na Oscara, sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli v Pulp Fiction (1994) však nezískal. Nominace se pak nedočkal ani za role v tak povedených filmech, jako Čas zabíjet (1996), Vyjednavač (1998) či Jackie Brown (1997).
    
  Samuel L. Jackson – Pulp Fiction
  Autor: Miramax Films Samuel L. Jackson – Pulp Fiction
 7. JOHN MALKOVICH 1953
  Hrát v tak vynikajících filmech jako Vražedná pole (1984), Nebezpečné známosti (1988), Mary Reilly (1996) či Hráči (1998) a nezískat byť jediného Oscara, musí být k vzteku. Nebo to alespoň zamrzí. Stejně jako dvě neproměněné nominace v kategorii vedlejší herec ve filmech Místa v srdci (1985) a S nasazením života (1994).
    
  John Malkovich – Hráči
  Autor: Miramax Films John Malkovich – Hráči
 8. JOHNNY DEPP 1963
  Ani jednu ze tří nominací za snímky Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2008), Hledání Země Nezemě (2005), Piráti z Karibiku – Prokletí Černé perly (2004) zatím neproměnil v zisk Oscara ani nejslavnější filmový pirát. A tak musí čekat dál. Ve srovnání s uvedenými kolegy má ale stejně jako Tom Cruise a Edward Norton přece jen víc času.
    
  Johnny Depp – Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
  Autor: Warner Bros. Pictures Johnny Depp – Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Související témata: film , Oscar , herci , hitparáda