návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Netflix
Kultura

Nejlépe placení herci světa: Netflix tvrdí muziku

Vydáno: 19.08.2020
Zatímco například herečka a hvězda českého vydání Playboye Bára Mottlová řešila finanční výpadek příjmů způsobený covidem-19 za kasou samoobsluhy, někteří Bářini zahraniční kolegové užívali během karantény peněz a klidu.

Při pohledu na tradiční žebříček magazínu Forbes mapující výdělky herců za posledních dvanáct měsíců, je nutno říci, že kromě talentu a píle vděčí nejštědřeji honorované hvězdy stříbrného plátna a televizní obrazovky za svůj vysoký životní standard společnosti Netflix. Americký placený poskytovatel filmů online působící v bezmála 200 zemích celého světa se totiž v posledním roce podílel na jejich příjmech 20 procenty.

 1. Dwayne Johnson
  1972, 87,7 milionu USD
  Podle některých možný nástupce Arnolda Schwarzeneggera je důkazem toho, že k velkému balíku peněz dnes není zapotřebí účasti ve filmech, které se zapíšou do dějin světové kinematografie. Rovných 23 milionů dolarů inkasoval za akční snímek Red Notice, ve kterém nahání coby agent Interpolu nejhledanějšího zloděje umění.
    
  Dwayne Johnson - Red Notice
  Autor: Netflix Dwayne Johnson - Red Notice
 2. Ryan Reynolds
  1976, 71,5 milionu USD
  Ve snímku Red Notice si zahrál i druhý nejlépe placený herec. Kanaďan, dnes skoro stejně slavný jako nejlepší hokejista všech dob, krajan Wayne Gretzky, sice nedokončil vysokou školu, absence diplomu mu však nebrání zářit ve snímcích Hele, kámo, kdo tu vaří, či X-Men Origins: Wolverine a Deadpool. V poslední době bodoval Ryan nejvíc snímkem 6 underground: Tajné operace. Ve filmu hraje boháče předstírajícího vlastní smrt, který dá dohromady tým odvážných mužů s cílem fyzické likvidace lidská práva porušujícího diktátora.
    
  Ryan Reynolds - 6 underground: Tajné operace
  Autor: Netflix Ryan Reynolds - 6 underground: Tajné operace
 3. Mark Wahlberg
  1971, 58 milionů USD
  Podle Forbesu byl film Spravedlnost podle Spensera, o policistovi, který se po návratu z vězení pustil místo původně plánovaného řízení náklaďáků v Bostonu do řešení morbidní vraždy, třetím nejziskovějším projektem Netflixu. Bankovní konto Marka Wahlberga pak nabobtnalo rovněž díky jeho dokumentům McMillions a Wahl Street, obojí z produkce HBO.
    
  Mark Wahlberg - Spravedlnost podle Spensera
  Autor: Netflix Mark Wahlberg - Spravedlnost podle Spensera
 4. Ben Affleck
  1967, 55 milionů USD
  Držitel Oscara a zároveň několika Zlatých malin pro nejhoršího herce vylepšil stav svých financí především díky letošnímu snímku Cesta zpátky. Příběh o talentovaném basketbalistovi, jehož kariéru i manželství zničí démon alkohol, přesto se snaží vrátit zpět jako trenér týmu rodné školy, se docela povedl. Slušně vydělal i erotický thriller Hluboká voda.
    
  Ben Affleck - Cesta zpátky
  Autor: Warner Bros. Pictures Ben Affleck - Cesta zpátky
 5. Vin Diesel
  1967, 54 milionů USD
  Stejný případ jako Dwayne Johnson, akorát za trochu méně peněz. Přesto si svalovec nemá na co stěžovat, i když premiéra devátého pokračování série Rychle a zběsile byla v důsledku běsnění koronaviru odsunuta na příští rok.
    
  Vin Diesel - Rychle a zběsile 9
  Autor: Universal pictures Vin Diesel - Rychle a zběsile 9
 6. Akshay Kumar
  1967, 48,5 milionu USD
  Opravdu velké peníze nedělají herci jen v Hollywoodu, stačí se podívat na příjmy indické megastar první kategorie. Akshay vládne Bollywodu a je nejvlivnějším mužem tamního filmového průmyslu, který oslovuje miliardový trh.
     
  Akshay Kumar - Sooryavanshi
  Autor: Reliance Entertainment Akshay Kumar - Sooryavanshi
 7. Lin-Manuel Miranda
  1980, 45,5 milionu USD
  České veřejnosti nepříliš známý americký všeumělec (hudební skladatel, textař, dramatik, zpěvák, herec) vydělal velké peníze rapovým muzikálem Hamilton (2015). Letos v dubnu totiž práva na promítání záznamu příběhu o životě jednoho z otců zakladatelů koupila za neskutečných 75 milionů dolarů společnost Disney. Podle serveru Deadline se jedná o nejvyšší částku, jakou kdy zaplatilo hollywoodské studio cizí společnosti za práva na už hotový film.
     
  Lin-Manuel Miranda - Hamilton
  Autor: Walt Disney Studios Motion Pictures Lin-Manuel Miranda - Hamilton
 8. Will Smith
  1968, 44,5 milionu USD
  Charizmatický Will představuje jednu z hollywoodských jistot, velmi slušné peníze vydělal prostřednictvím sociálních sítí. V žebříčku deseti nejbohatších herců se objeví nejspíš i za rok, stane se tak díky snímku King Richard. V něm jeden z mužů v černém hraje otce slavných tenistek Sereny a Venus Williamsových.
    
  Will Smith - Mizerové navždy
  Autor: Sony Pictures Releasing Will Smith - Mizerové navždy
 9. Adam Sandler
  1966, 41 milionů USD
  Ačkoli herec atakuje hranici 30 Zlatých malin, je aktuálně největší hvězdou Netflixu. Naposled předvedl své umění v únoru ve snímku Drahokam, ve kterém hraje takřka zkrachovalého klenotníka s „pitomým“ ksichtem, který se místo prodeje šperků věnuje s malým úspěchem sázkám. Problémy má vyřešit s pomocí opravdového hvězdného basketbalisty Kevina Garneta vzácný černý africký opál.
     
  Adam Sandler - Drahokam
  Autor: Netflix Adam Sandler - Drahokam
 10. Jackie Chan
  1954, 40 milionů dolarů
  Kromě filmů vynáší akčnímu hrdinovi velmi slušně restaurace Jackie’s Kitchen, oděvní řada Jackie Chan Collection a sportovní zařízení Jackie Chan California Fitcenter. Nesmíme zapomenout ani na počítačové hry a animovaný seriál Jackie Chan Adventures.
    
  Jackie Chan - Vanguard
  Autor: GSC Movies Jackie Chan - Vanguard
Související témata: film , herec , finance , ekonomika , hitparáda