
Vyhledávání

Zásluhu na této skutečnosti měl především jeho otec a známý umělec LeRoy Neiman, jinak oficiální malíř pěti olympijských her, který od roku 1953 spolupracoval s Playboyem. Jak informoval server Artnews, na začátku října se Aliho šestadvacet dosud nepříliš známých obrazů a kreseb ze 70. let minulého století stalo předmětem aukce síně Bonhams se sídlem na newyorské Park Avenue. Výtěžek aukce atakoval hranici milionu dolarů, když se Aliho díla prodala za celkem 945 tisíc dolarů, což se rovnalo trojnásobku původních odhadů.
Včela a bodnutí
Největší podíl na úspěchu aukce měl obraz Sting Like a Bee (1978), který podle ankety Sport Illustrated z roku 1999 „sportovec století“ namaloval v roce, ve kterém vybojoval potřetí titul profesionálního mistra světa těžké váhy, když v New Orleans porazil Leona Spinkse. Nakonec koupil obraz jistý britský sběratel za částku 425 tisíc dolarů, což se rovnalo víc než desetinásobku původního odhadu. Zároveň se jedná o historicky nejdražší obraz sportovce. Své nejslavnější výtvarné dílo boxer namaloval během natáčení filmu Freedom Road, (1979), ve kterém se Muhammad Ali představil po boku Krise Kristoffersona, snímek režíroval Ján Kádár.
Miluji Ameriku
Za 150 tisíc dolarů se vydražilo plátno z roku 1979 s názvem I Love You America. Ze stejného roku pochází i obraz Let My People Go. Přes vyvolávací cenu 40 tisíc dolarů nakonec dílo zobrazující bičování ke sloupu přivázaného Afroameričana přineslo částku 72 tisíc USD. Nutno říci, že Muhammad Ali stihl své obrazy dokončit takřka v hodině dvanácté, neboť počátkem roku 1980 u něj byla diagnostikována Parkinsonova choroba s následným zpomalováním motorických funkcí. Když byl v dokumentárním filmu When We Were Kings boxer dotázán, zdali kvůli své nemoci nelituje času stráveného v ringu, odpověděl ve smyslu, že kdyby neboxoval, byl by malířem v Louisvillu v Kentucky.