Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
Dnes večer se v O2 areně uskuteční společný koncert legend britské a světové rockové scény Def Leppard a Whitesnake. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jedná o bandy s přebohatou historií, trocha „nalejvárny“ určitě neuškodí.
Whitesnake (Middlesbourgh)
Loni oslavila kapela čtyřicáté narozeniny, Whitesnake založil 29. ledna 1978 původním povoláním prodavač obuvi a zpěvák Deep Purple David Coverdale. V barvách Deep Purple nazpíval alba „Burn“ (1974), „Stormbriger“ (1974) a „Come Taste The Band“ (1975).
Nepochybně neslavnější skladbou Davida Coverdala v Česku je „Soldier of Fortune.“ Song sice vyšel na albu Deep Purple „Stormbriger,“ je však součástí koncertního programu Whitesnake a nejspíše zazní i na pražském koncertu. O jeho nesmrtelnost se v Československu, potažmo v Česku, zasloužil zpěvák Jiří Schelinger, textař Emil Synek (Zdeněk Svěrák) a skupina Františka Ringo Čecha.
David Coverdale založil kapelu v důsledku neúspěch sólových projektů White Snake (1977) a Northwinds (1978).
Jedinou konstantou Whitesnake je zpěvák a zakladatel David Coverdale. V kapele se doposud vystřídalo jedenáct kytaristů a stejný počet hráčů na klávesové nástroje. K tomu osm baskytaristů a bubeníků.
V jednotlivých sestavách Whitesnake hrály takové rockové stálice, jako Jon Lord a Ian Paice (Deep Purple), Cozzy Powell (Rainbow, Black Sabbath), Vivian Campbell (Thin Lizzy, Dio, Def Leppard), John Sykes (Thin Lizzy), či kytarový virtuóz Steve Vai.
Nejúspěšnějším albem je Whitesnake (1987), celosvětově se prodalo přes osm miliónů nosičů. V USA skončilo v hitparádě Billboard 200 na druhém místě a stalo se osmkrát platinovým.
Nejznámějšími skladbami z repertoáru Whitesnake jsou „Here I Go Again,“ „Fool For Your Loving,“ „Crying in the Rain“ a „Still of the Night.“
Jednou z hvězd večera bude David Coverdale, zakladatel skupiny Whitesnake.
Zdroj: profimedia.cz
Jednou z hvězd večera bude David Coverdale, zakladatel skupiny Whitesnake.
Zdroj:
profimedia.cz
Def Leppard (Sheffield)
Se jménem kapely Deaf Leopard přišel v roce 1977 osmnáctiletý zpěvák Joe Elliot. Bubeník Tony Kenning ovšem změnil název na Def Leppard, s vysvětlením, že to zní více punkově.
V roce 1978 byl do kapely přijat kytarista Steve Clark, pozdější tvůrce originálního zvuku. Na zbytek Def Leppard udělal velký dojem především interpretací skladby „Free Bird,“ z repertoáru Lynyrd Skynyrd.
Ve stejný rok náhle skončil bubeník Tony Kenning. Na inzerát reagovala mezi prvními matka čtrnáctiletého žáka školou povinného Ricka Allena, který byl posléze přijat.
Ploužák „Bringin´ on he Heartbreak“ z druhého alba „High´n´Dry,“ se stal v roce 1982 jedním z nejhranějších songů MTV.
Def Leppard se jako jednomu z mála rockových bandů podařilo překročit v USA v případě dvou po sobě jdoucích alb hranici prodeje 10 miliónů kusů. Jedná se o alba Pyromania (1983) a Hysteria (1987).
31. prosince 1984 přišel při automobilové nehodě bubeník Rick Allen o levou ruku. Přesto hodlal pokračovat v hudební dráze, ve spolupráci s firmou Simmons navrhl bicí soupravu ovládanou pravou rukou. Zbytek rozjeté kapely ani nenapadlo hledat náhradu.
Alba Hysteria (1987) se prodalo 25 miliónů kusů, jedná se o jednoznačně nejúspěšnější komerční počin kapely. Singl „Love Bites,“ se dostal na první místo hitparády Billboard Hot 100.
8. ledna 1991 zemřel v důsledku předávkování kytarista Steve Clark. V únoru 1992 zaujal jeho místo Vivian Campbell, který předtím působil v kapelách Dio a Whitesnake. Clarkovi bylo věnováno multiplatinové album, Adrenalize (1992).
23. října 1995 se Def Leppard zapsali do Guinessovy knihy rekordů, muzikanti odehráli během jediného dne pětačtyřicet minut trvající koncerty na třech různých kontinentech. Kapela vystoupila v Tangeru, Londýně a Vancouveru. Stalo se tak na podporu alba Greatest Hits 1980 – 1995.