návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Sony Pictures Releasing
Kultura

Filmový prosinec: Jumanji, vraždění studentek i hvězdné války...

Vydáno: 29.11.2019
Přestože je prosinec logicky spojován s mejdany, svátky klidu a oslavami příchodu nového roku, ani kultura v podobě návštěvy kina není zapovězena. Nabídka premiér je sice ve srovnání s říjnem a listopadem poněkud chabá, leč kvalitní.
 1. Jumanji: Další level | 5. 12. 2019
  Spencer zmizel neznámo kam, nesnadným úkolem Marthy, Bethany a Fridge je jeho nalezení. Během chvályhodné mise se ovšem musí vyrovnat s řadou nástrah. Na rozdíl od Jumanji: Vítejte v džungli (2017) budou totiž ve hře pouště a zasněžené hory. Nic proti Dwaynu Johnsonovi, mnohem víc mě však zajímá, jak se s příběhem popasují Danny DeVito a Danny Glover.
    
  Jumanji: Další level
  Autor: Sony Pictures Releasing Jumanji: Další level
 2. Černé Vánoce | 12. 12. 2019
  Ne pro každého jsou vánoční svátky časem klidu a míru. Například krutý zabiják se rozhodl spojit křesťanské svátky s vražděním vysokoškolských studentek. V tomto případě však těžce narazí a spravedlnosti bude učiněno zadost. Mimochodem, pod stejným názvem se skrývá i horor z roku 1974 a remake z roku 2006. Jedná se o story matky, která nejdříve znásilňovala svého syna, pak mu porodila dceru a nakonec padla jeho rukou. Vše končí masakrem nic netušících dívek. Nevím, mám o Vánocích jinou představu. Nawe druhou stranu, proti gustu...
    
  Černé Vánoce
  Autor: Universal pictures Černé Vánoce
 3. Star Wars: Vzestup Skywalkera | 19. 12. 2019
  Údajně poslední díl hvězdné ságy měl konzultovat režisér J. J. Abrams s Georgem Lucasem, z čehož můžeme usuzovat na kontinuitu s předchozími trilogiemi. Ostatně ve své podstatě se jedná o volné pokračování filmu Star Wars: Poslední z Jediů z roku 2017. J. J. Abrams byl druhou volbou, původně měl příběh rodiny Skywalkerů uzavřít Rian Johnson, který se natáčení zřekl.
    
  Star Wars: Vzestup Skywalkera
  Autor: Walt Disney Studios Motion Pictures Star Wars: Vzestup Skywalkera
 4. Dokonalá lež | 26. 12. 2019
  Hezký příběh o tom, jak sňatkový podvodník během důkladně naplánované akce zjistí, že se zamiloval do své oběti. Předem souhlasím s názorem, že se jedná o poněkud obehrané klišé, v tomto případě ovšem režisérovi vyšla dokonale sázka na dvojici hlavních hrdinů Helen Mirren – Ian McKellen. Herecký koncert a k tomu oddechový film, který zároveň vybízí k zamyšlení.
    
  Dokonalá lež
  Autor: Warner Bros. Pictures Dokonalá lež
 5. Amundsen | 26. 12. 2019
  Na závěr snímek s českou stopou, dobrodružné drama o neohroženém polárníkovi totiž vzniklo v norsko-švédsko-české produkci. Poutavě pojatý životopis Roalda Amundsena, který podle vlastních slov plánoval jižní pól tak důkladně, že to vypadalo jednoduše. To byla největší chyba. Film je působivou sondou do života muže, který ví, co chce, a pro splnění svých cílů je ochoten překročit pomyslnou hranu. Zároveň přes veškeré dosažené úspěchy trpí nedostatkem uznání. Věřím, že se režisér snažil, seč mohl, 125 minut na život největšího polárníka všech dob je ovšem málo.
    
  Amundsen
  Autor: SF Studios Amundsen
Související témata: film , kino , Prosinec , premiéra , hitparáda