návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: Lionsgate
Kultura

Daniel Craig je nejbohatším hercem roku 2021

Vydáno: 02.09.2021
A je tomu tak díky streamovací službě Netflix. Nejdřív se britský herec snad konečně dočká 30. září několikrát odložené premiéry své poslední bondovky Není čas zemřít a pak už to bude opravdu na nože.

Netflix nehraje při zdi

Podle informací magazínu Variety, inkasuje za svou účast v satirické sáze Na nože zatím poslední James Bond částku 100 milionů dolarů, což z něj učiní jednoznačně nejlépe placeného herce letošního roku. Za astronomickým honorářem stojí dobrý zvyk Netflixu vyplácet hercům peníze, které by inkasovali v případě, kdyby se jejich film dostal do kin. Kromě toho se Daniel Craig, který si zahraje v tradiční detektivce ve stylu Agathy Christie netradičního soukromého detektiva Benoita Blanka, nachází v pozici, ze které si může diktovat podmínky.

Jak dál uvádějí dobře informované magazíny Variety a Deadline, nebude hrát Netflix v případě Na nože rozhodně při zdi. Pořizovací náklady se můžou vyšplhat až na 500 milionů dolarů, což je o 300 milionů USD víc, než bylo dosud vynaloženo na nejdražší snímek streamovací služby The Gray Man, jehož natáčení má zčásti probíhat v Česku. Agentura AP v této souvislosti píše o pochopitelném počinu Netflixu, v případě navázání na úspěch prvního filmu totiž získá svou premiérovou filmovou franšízu. Také proto svedl o autorská práva na další díly lítý a nakonec úspěšný souboj se studii Amazone a Apple.

Po úspěchu satirické krimi komedie Na nože koupil práva hned na dvě pokračování Netflix. Daniel Craig za svou účast inkasuje 100 milionů dolarů.
Autor: Lionsgate Po úspěchu satirické krimi komedie Na nože koupil práva hned na dvě pokračování Netflix. Daniel Craig za svou účast inkasuje 100 milionů dolarů.

Druhý finanční sled

Pojmeme-li letošní honoráře herců sportovně, dvojkou je Dwayne Johnson, který by měl za hlavní roli ve snímku Red One v produkci Amazone inkasovat 50 milionů dolarů. Jedná se o vánoční akční komedii, ve které se vedle muže přezdívaného The Rock objeví rovněž Dany Garcia. Scénáře se chopí Chris Morgan, který je podepsán pod několika snímky filmové série Rychle a zběsile.

Na 40 milionů dolarů si letos přijde Will Smith za hlavní roli ve filmu King Richard: Zrození šampiónek mapující životní příběhy Richarda Williamse, otce a trenéra nejúspěšnějšího sourozeneckého páru v historii světového tenisu, sester Venus a Sereny Williamsových. Snímek o dámách, které mají na svém kontě dohromady kromě společného vítězství na olympiádě v Londýně (mimochodem, ve finále porazily český pár Hradecká–Hlaváčková) 30 individuálních triumfů v turnajích kategorie Grand Slam, má mít premiéru 18. listopadu 2021.

O stejnou částku obohatí svůj účet Denzel Washington, který se v krimi thrilleru Střípky představil v roli zástupce šerifa, jenž v rozporu s původními plány spadl do hledání sériového vraha. Jared Leto si za svou účast ve filmu vysloužil nominaci na Zlatý glóbus.

30 milionů dolarů pak letos vydělá Leonardo DiCaprio. Opět v tom jede Netflix, jedná se totiž o honorář za účast božského Lea ve sci-fi černé komedii Don’t Look Up. Ve filmu se vedle Jennifer Lawrence snaží z pozice astronomů přesvědčit lidstvo o tom, že se na Zemi řítí asteroid.

Číslem dvě ve výši letošních honorářů je Dwayne Johnson, který by měl inkasovat 50 milionů dolarů za hlavní roli ve snímku Red One. Třetí místo pak drží Will Smith s 40 miliony dolarů za King Richard: Zrození šampiónek (na fotce).
Autor: Warner Bros Číslem dvě ve výši letošních honorářů je Dwayne Johnson, který by měl inkasovat 50 milionů dolarů za hlavní roli ve snímku Red One. Třetí místo pak drží Will Smith s 40 miliony dolarů za King Richard: Zrození šampiónek (na fotce).

Chudák Robert

Magazín Variety pak přinesl rovněž seznam herců, kteří si letos vydělají přes deset milionů dolarů. Jeho součástí jsou Mark Wahlberg, Jennifer Lawrence, Julia Roberts, Sandra Bullock, Ryan Gosling, Chris Hemsworth, Brad Pitt, Tom Cruise či Keanu Reeves. Robert Pattison, který si zahraje hlavní roli ve snímku DC’s The Batman, jehož premiéra je plánována na příští rok, se bude muset smířit s pakatelem v podobě pouhých tří milionů dolarů.
Související témata: Daniel Craig , film , finance , Na nože , Netflix