návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: undefined
Kultura

7x Taylor Swift

Vydáno: 30.07.2021
Americká zpěvačka zastává názor, že dokonalost lásky spočívá v tom, že není dokonalá, a píše často písně podle svého života. A byť Taylor preferované hudební žánry nejsou zrovna mým šálkem espresa, řekl bych, že v tom, co dělá, je hodně dobrá. Poslechněte, posuďte a dejte vědět.
 1. Love Story Fearless, 2008
  Singl z druhého alba Taylor vyšel v září 2008, prodej přes 18 milionů nosičů a víc než devět milionů legálních stažení hovoří za všechny komentáře. Skladbu, která čerpala ze Shakespearovy věčné hry Romeo a Julie, napsala zpěvačka podle svých slov během dvaceti minut na podlaze své ložnice. Hit vyšel v upravené verzi letos v únoru, v březnu bylo upraveno celé album, díky kterému se zpěvačka stala nejmladší vítězkou Grammy v kategorii Album of the Year.
     
  Fearless (2008)
  Autor: Big Machine Records Fearless (2008)
 2. Blank Space 1989, 2014
  Hodně dobrá písnička, druhý singl z pátého alba s názvem 1989 a snad ještě lepší klip o sexy holce, která to má v hlavě absolutně srovnané. Skladba, ostatně jako celé povedené album je o tom, jak se může zpěvačka, která začínala s čímsi na pomezí folku a country, stát hvězdou pop-music. Přitom stačilo docela málo. Vzít si dobré producenty a vrátit se muzikantsky o pár desítek let zpátky.
     
  1989 (2014)
  Autor: Big Machine Records 1989 (2014)
 3. Shake It Off 1989, 2014
  V případě blbé nálady nelze nedoporučit! Hodně hezká holka si dělá ze všeho včetně sebe srandu, což se rovná nemalé porci pozitivní energie. Na tom nic nemění ani pozdější žaloba dvou producentů, kteří zpěvačku obvinili z plagiátorství, neboť podle jejich názoru použila část textu skladby Playas Gon’ Play z roku 2001. Soud sice v roce 2018 žalobu zamítl s tím, že sporný úsek textu je příliš krátký, ten odvolací však odvolání producentů přijal.
 4. I Knew You Were Trouble Red, 2012
  Netuším, zdali Taylor vůbec tuší, že se jedná o hit, který ovládl dokonce hitparádu v České republice. Opět hodně povedený klip, díky kterému se posluchač přenese přes první „recitační“ část netradičně se odehrávající nejspíš na nelegální skládce odpadu. Pak se to ale docela rozjede. V rámci barové bitky nechybí ani pěkná rána na solar.
      
  Red (2012)
  Autor: Big Machine Records Red (2012)
 5. You Belong With Me Fearless, 2008
  Díky této skladbě o mladém hochovi, který si včas uvědomí své priority a zamiluje se do správné holky, se Taylor stala první interpretkou z oblasti country music, která vyhrála cenu MTV Music Awards v kategorii Nejlepší ženské video. Stalo se tak v roce 2009 a průběh ceremoniál narušil Kanye West, který zpěvačce v průběhu děkovné řeči vytrhl z ruky mikrofon a světu sdělil, že nejlepší klip má stejně Beyoncé. Pak si to oba vyříkali. Hit z alba, kterým Taylor poprvé překročila hranici jednoho milionů prodaných kusů.   
 6. Cardigan Folklore, 2020
  Po úspěšných a posluchačsky nepříliš komplikovaných hitovkách jako Shake It Off se Taylor Swift loni vrátila, uvidíme, zdali jen dočasně, ke kořenům. Baladu postavenou kromě hlasu na klavíru psala zpěvačka, ostatně, jako celé album, v čase pandemie. Moc hezká klidná písnička, kterou si Taylor užila. Vzhledem k dosud dosaženému pochopitelný krok.
      
  Folklore (2020)
  Autor: Republic Records Folklore (2020)
 7. Back To December Speak Now, 2010
  Trochu kýče v podobě morální kocoviny z rozchodu s partnerem neuškodí. Druhý singl z alba bodoval především v USA. Jak zpěvačka poznamenala, poprvé v průběhu své kariéry pocítila potřebu se někomu omluvit, šťastným nešťastným se stal její ex, herec Taylor Lautner kráčející ve videu po zasněženém fotbalovém hřišti.
     
  Speak Now (2010)
  Autor: Big Machine Records Speak Now (2010)
(Článek o tom, že Taylor Swift má štempl na Ženu dekády, je součástí srpnového Playboye)
Související témata: Taylor Swift , muzika , hudba , hitparáda , Playboy 08/21 , fenomén