1. srpna 2019 16:58

Nikola Uhlířová: „Každá nabídka se dá odmítnout...“

Hvězdou srpnového Playboye z kategorie zářivých je Nikola Uhlířová (21). Vítězka soutěže Miss Czech Republic 2016 a pátá nejkrásnější dívka Miss Grand International 2017 v pictorialu zároveň představila vůz Škoda Scala.

Playboy: Může pátou nejkrásnější ženu planety při focení ještě něco překvapit? Nikola: Překvapení mi zas až tak moc nevadí, každé úspěšné vyrovnání se s překvapením totiž člověka někam posouvá. Na druhou stranu, mám už toho před kamerou i objektivem za sebou docela hodně, takže jsem připravená na všechno.

Playboy: Jak číst to, že jste připravená na všechno? Nikola: Jsem člověk, který stojí pevně oběma nohama na zemi. Když do něčeho jdu, věřím jako ryzí optimista v konečný úspěch. Zároveň se ale dokážu vyrovnat s tím, když to nedopadá zcela podle mých představ. Naštěstí je druhá varianta zatím silně minoritní. Doufám, že tomu tak bude i nadále.

Playboy: Máte hranice, přes které nejede pomyslný vlak? Nikola: Jak v osobním, tak v profesním životě určitě. Mantinely, které ohraničují můj osobní život, si nechám pro sebe. Co se profese týče, určitě mě nebere brutální nahota na dřeň. Proto je můj pictorial v Playboyi o křivkách, které poskytují tomu, kdo se na ně dívá, velkou porci vlastní představivosti. Nebo si to alespoň myslím. Jinak bych určitě nevzala práci, která mě vnitřně neuspokojuje, je v rozporu s mými životními zásadami a postoji.

Playboy: Co nabídky z kategorie těch, které se neodmítají? Nikola: Každá nabídka se dá odmítnout. Už proto, že moc dobře vím, že pokud mě něco neosloví, nejsem schopná vydat ze sebe své maximum. Konečný výsledek by pak byl, alespoň z mého hlediska, o ničem.

Playboy: Máte ambice účastnit se tvůrčím způsobem focení, nebo všechno necháváte na fotografovi? Nikola: Nejsem pasivní účastník, jsem ráda, když se můj hlas bere v potaz. Fotografové, se kterými jsem dosud pracovala, s tím neměli nikdy problém. Sami totiž z praxe vědí, že modelka dokáže patřičně prodat jenom to, v co sama věří. A já mám zase jasno v tom, že v zájmu fotografa je odvést co nejlepší práci. Tvůrčí dohoda je v zájmu obou stran, kterým záleží na konečném výsledku. Ego musí jít v takovém případě stranou.

Playboy: Jak se bránit tomu, aby se z focení nestala rutina? Nikola: Těžko říct, myslím, že už vzhledem k věku mám k rutinérce daleko. Nejspíš teď použiji zavedené klišé, ale práce mě baví a zároveň plně uspokojuje moje ambice. Pokud někdy budu mít dojem, že to tak není, skončím.

Playboy: Vyznáváte přípravu do sebemenšího detailu při focení, nebo preferujete spíš volnější scénář, do kterého lze zasahovat? Nikola: Základem musí být jasná vize a představa konečného výsledku. To ale neznamená, že v průběhu práce nemůže dojít k změnám k lepšímu. Není to ale jednouché, každý nápad je nutno obhájit. Zatím si ale nepamatuji, že bych přišla se špatným nápadem.

Playboy: Díváte se ráda zpět? Nikola: Samozřejmě. Už proto, že je mi jednadvacet, ráda sleduji, jak stále rostu do krásy.

Playboy: Nabídku focení pro Playboy jste akceptovala okamžitě? Nikola: Okamžitě jsem řekla ano, ale…

Playboy: Ale bývá dost zásadní slovo... Nikola: Souhlas. Naštěstí došlo okamžitě ke shodě ve smyslu, že jsem přece jen miss, která má za sebou řadu úspěchů a v žádném případě se nebude pouštět do něčeho vulgárního. Jak už jsem řekla, preferuji fotky vzbuzující představivost. A o fantazii se ví, že se jí meze nekladou.

Playboy: Jak se vám na pictorialu Playboye pracovalo? Nikola: Skvěle. Tým přesně věděl, co chce, krásné počasí…

Playboy: Nezapomenutelný zážitek? Nikola: Poprvé jsem se o prostor dělila s automobilem. Nutno říci, že s krásným automobilem, takže jsem s tím neměla problém. Slušel by mi…

Playboy: Profesní plány do blízké budoucnosti? Nikola: Chci dál dělat to, co mě baví, a dělat to, co nejlépe.