2. listopadu 2020 21:54

Nikola Kičmerová: „Už nemůžu, padnu na zem a je mi strašně dobře...“

Během takřka víceméně čtvrt století jsem toho v barvách Playboye zažil docela hodně. I u mě ovšem platí, že všechno je jednou poprvé. V tomto případě se pod „poprvé“ skrývá objekt obálky a pictorialu aktuálního čísla Nikola Kičmerová.

Playboy: Ještě nikdy jsem na obálce Playboye nenarazil na dámu, která dělá crossfit a věnuje se na vrcholové úrovni vzpírání. Jak vás to napadlo? Nikola: Původně jsem tančila v Havířově v jedné skupině a ke crossfitu jsem se dostala díky své kamarádce Andrejce, která byla touto relativně novou disciplínou nadšená. Já přitom pořádně nevěděla, o co se jedná, proto jsem se rozhodla jít to jako zvídavý člověk vyzkoušet. Jednalo se o lásku na první pohled, která trvá dodnes.

Playboy: Pokud je mi známo, je tancování taky pěkné dřina. Nikola: Docela ano. Ale jsem hyperaktivní člověk, pohybem posedlý jedinec, kterého představa, že by měl sedět doma u televize, upřímně děsí.

Playboy: Co vzpírání? Nikola: Činky k crossfitu patří, docela mě to baví, takže když se objevila možnost založit dívčí spolek vzpěraček, neváhala jsem a stala se jeho členkou. Dokonce se nám podařilo se probojovat do první ligy žen.

Playboy: Takže jste krotitelka železa? Nikola: Když myslíte. Na druhou stranu, nezní to vůbec špatně.

Playboy: Crossfit mě minul, ale když si vzpomenu na kruhové tréninky, vybaví se mi pokaždé bolest, pot, vyčerpání. Nikola: A to je to, co mě na crossfitu nejvíc baví. Pěkně si zacvičit skoro až do mrtva. Dělám kondiční crossfit, který je o dynamice a velkém počtu opakování. Na konci workoutu, když už nemůžu, padnu na zem a je mi strašně dobře.

Playboy: Nebojíte se, že si nějak poškodíte tělo? Byla by to velká škoda… Nikola: Určitě ne. Jsem rozumné děvče, které pracuje s váhami, které zvládne.

Playboy: Naložíte si toho tolik, aby to stačilo na první ligu ve vzpírání? Nikola: V crosffitu podřizuji váhu technickému provedení každého konkrétního cviku, jedná se o kondiční záležitost, kdy vedle správné techniky preferuji rychlost. Vzpírání je vedle techniky, bez které to ostatně taky nejde, o tom, dostat nad hlavu co nejvíc kilo. Ale váhy si nakládám s rozumem.

Playboy: Jaké jsou vaše nejlepší výkony? Nikola: V trhu dám 54 kilo, v nadhozu 70 kilogramů.

Playboy: Musíte se do cvičení a tréninků někdy nutit? Nikola: Bavíc mě to, ale jsou i dny, kdy se mi moc nechce. V drtivé většině případů si to ale srovnám v hlavě, nakonec to dám a přijde slastný pocit z toho, že jsem překonala sama sebe. Ale jak už jsem říkala, jsem akční typ člověka, takže nicnedělání mě ubíjí v mnohém větší míře než sebetvrdší workout.

Playboy: Crosffit, vzpírání, Playboy… Nikola: Považovala jsem to za dobrý nápad. Nic takového v Playboyi nikdy nebylo, řekla jsem si, proč to nezkusit.

Playboy: Okamžitě jste měla jasno v tom, že se bude fotit v gymu? Nikola: Přesně tak. I když se místo Havířova fotilo v Hradci Králové, dopadlo všechno snad až nad očekávání dobře, absolutní pohoda.

Playboy: Co místo sportovního prostředí koktejlky, lodičky? Nikola: Ani s tím bych neměla problém. Pokud by se naskytla druhá příležitost focení pro Playboy, mohla bych klidně zkusit i tuto variantu.

Playboye: Jak jste si sedla s fotografkou? Nikola: Skvěle. Fotila mě Alžběta Jungrová, vzhledem k jejímu renomé jsem zpočátku netušila, jakou zvolit formu komunikace. Vyřešila to tím, že si pustila vlastní hudbu, začala tancovat. Tak jsem se taky pustila do tance a nakonec z toho vznikl pictorial a obálka pro Playboy. Z mé strany absolutní spokojenost.

Playboy: Odhaduji, že vzhledem k místu focení se dostalo značného prostoru improvizaci. Nikola: Správný odhad. Všechno se řešilo na místě, řekla bych, že je to hodně o momentálním pocitu. Necítila jsem se být ničím omezována, všechno fungovalo. Velký zážitek.

Playboy: Co reakce okolí? Váš domovský gym TRY HARD v Havířově je nepochybně polepený vašimi fotkami. Nikola: Gym je v současné době zavřený, ale co není, může být. Nicméně reakce okolí super.

Playboy: Co dál? Crossfit, nebo modeling? Nikola: Ničemu se nebráním, v této chvíli bych to ale viděla spíš na crossfit. Ale jak říkám, nebojím se ničeho.