17. května 2021 19:08

Jana Milo: „Playboy je životní výhra a syn už moje prsa viděl...“

Nepamatuji si, že by se někdy dívka z Playboye v rámci realizace pictorialu svezla, sice ne zběsile, ale docela rychle, na silniční motorce Ducati Scrambler 1100 Sport. Na druhou stranu tak úspěšná bikini fitness Jana Milo, která v nedávné minulosti výrazně zabodovala na Arnold Classic a Diamond Cup, opět potvrdila, že všechno je jednou poprvé.

Playboy: Opravdu vás ta dřina ve fitness baví? Jana: Miluji dřinu! Asi je to dáno poznáním, že nic v životě není zadarmo, a když chce člověk něco dokázat, musí pro to hodně udělat. Začala jsem cvičit s plným vědomím toho, co můj sport obnáší, a že je nutné postupovat krůček po krůčku. I když je pravda, že někdy těsně před soutěží, kdy se tělu nedostává sacharidů, navíc dvoj- a trojfázové tréninky, toho má člověk plné zuby. To se pak ptám sama sebe, jestli mi to stojí za to. Zatím jsem si vždycky odpověděla, že ano.

Playboy: Vaše tréninky se mi zdají být hodně jednotvárné. Jana: To bych neřekla, ale jsem v tomto ohledu zaujatá, protože stroje, činky a posilovnu opravdu miluji. Někomu to může znít šíleně, ale fitness centrum je můj druhý domov. Jinak po objemové přípravě přichází na řadu kardio, chodila jsem proto na thajský box, občas jsem se šla proběhnout. Teď jsem začala trénovat schody. Pořád mě to baví.

Playboy: Ve sportu platí, že je těžké se na vrchol dostat, ale ještě těžší je se nahoře udržet. Vy se teď pokoušíte o comeback? Jana: Návrat se zatím nezdá být těžký a komplikovaný, protože díky mateřství si tělo na rok odpočinulo. Začala jsem se postupně vracet do tréninkového procesu, vidím, že organismus reaguje velmi dobře. Věřím, že to bude v pohodě. Je moc důležité vědět, že není kam spěchat. Je mi jasné, že se na pódium postavím až v okamžiku, kdy budu vědět, že jsem v top formě. Každopádně, jednoznačnou prioritou je malý syn, cvičím, protože chci, a zdá se mi, že všechno je najednou snazší.

Playboy: Umíte si říct, dnes se na to necítím, takže vynechám trénink, nebo se pokaždé přinutíte? Jana: Cvičení sice není moje absolutní priorita, zároveň je to ale součást mého života, takže nedumám nad tím, jestli se mi chce, nebo nechce. Na druhou stranu jsem se naučila poslouchat hlas svého těla a jednoznačně se to vyplácí. Trénink zatím beru jako něco samozřejmého. Je to stejné, jako že ráno vstanu, opláchnu si obličej a vyčistím zuby.

Playboy: Pro Playboy fotila i Nikola Kičmerová, která dělá crossfit. Tvrdila, že ji strašně motivuje padnout na zem únavou, bolí každý sval a je jí dobře… Jana: Tak to je i můj případ. Myslím ale, že to platí obecně pro sportovce. Co bolí, to sílí. Takže když cítím, že je nějaký sval chycený, ještě přitlačím na pilu. Arnold je Arnold.

Playboy: Při Bikini Fitness jde o subjektivní hodnocení rozhodčích. Je pro vás důležitější mít dobrý pocit sama ze sebe, nebo výsledek? Jana: Umím se přizpůsobit trendům, zapůsobit na porotu. Musím být ale přesvědčená o tom, že jsem do toho dala sto procent a lepší to v dané chvíli nemohlo být. Rozhodčí až tak moc neřeším. To ale neznamená, že jedu na soutěž s tím, že mi stačí účast.

Playboy: Fitness kombinujete se silničními motorkami. Jak to jde k sobě? Jana: Miluji adrenalin, motorky mě fascinují od mých třinácti let, kdy mě bratr svezl na stroji značky Simpson. Tenkrát jsem si řekla, že až budu velká, koupím si motorku, což se taky stalo.

Playboy: Co pády? Jana: Podařilo se mi to už dvakrát. Jednou jsem odepsala motorku, na pád v kraťasech hned tak nezapomenu, ještě že jsem měla helmu. Přede mnou tehdy prudce zabrzdilo auto, pršelo…Dva měsíce jsem cvičila v obvazech, odřeniny pálily. Na reprezentačním srazu mi tehdy kladli velmi důrazně na srdce, abych se motorkám vyhýbala.

Playboy: Dobrá rada. Poslechla jste? Jana: No, ne tak úplně. Ale ten, kdo někdy seděl na rychlé motorce, mě určitě chápe. Dokonce jsem si koupila Kawasaki Ninja 600. S motorkami jsem skončila, když se narodil syn.

Playboy: Bude Playboy s vaším pictorialem dejme tomu po patnácti letech pro vašeho syna zapovězen, nebo si ho naopak schováte, aby se chlapec mohl pochlubit kamarádům, jakou má maminku? Jana: Nic nebudu schovávat, v pohodě. Syn už moje prsa stejně viděl. A pictorial v Playboyi řadím do kategorie životních výher.