10. září 2018 09:34

Eva Che: Každá vteřina mého života mě posunula dál

Jeden z pictorialů aktuálního zářijového čísla Playboye patří poněkud tajuplné Evě Che. Vzhledem k zájmu čtenářů nabízíme „odtajňující“ rozhovor.

Marilyn Monroe řekla, že nedokonalost je krása, šílenství je genialita a je lepší být dokonale směšný než absolutně nudný. Co vy na to? Vždy záleží na situaci, preferuji být „od všeho trochu.“ Nikdy jsem nebyla v ničem stoprocentní, ale vždy přizpůsobivá. Člověk by měl být jakýkoliv, hlavně ne dokonale nudný.

Máte nějaký oblíbený citát vystihující vaši osobnost? Modli se za to, co si přeješ – pracuj pro to, co potřebuješ.

Vím o vás, že máte ráda banány, chobotnice, žabí stehýnka a skáčete přes švihadlo. Co dál dělá váš život pestřejší? Ano, na banány jsem si opravdu zvykla. Hlavní roli v tom sehrála skutečnost, že se nemusí před konzumací oplachovat a můžu si je dát třeba při cestě do práce. Žabí stehýnka, chobotnice, jakékoli další potvory a ryby miluji hlavně díky svému dětství. Rodiče pocházejí z přímořského města a naučili mě nejen si mořské tvory všeho druhu oblíbit, ale zčásti i zpracovat. Baví mě vaření, ale není to každodenní priorita. Je pro mě důležité jíst to, co si mozek zrovna žádá. Takže, buď banány a ještě častěji svačinky, které ulovím po cestě do fastfoodu.

Jak moc řídí váš život zavedené rituály? Největším a nejdůležitějším rituálem je pro mě práce, která mě posouvá výš. Po ní určitě cvičení, a to jakékoli. Nejčastěji rekreačně běhám a skáču přes švihadlo, udržuji si tak nejen postavu, ale také si lépe uvolním mysl. Další rituálem je pro mě zapojit do programu zábavu, která mě mnohdy ničí. O to víc musím být produktivní a hlavně efektivní v předchozích dvou činnostech.

Je ve vašem případě život změna? Ano, může být. Ale také nemusí. Záleží na tom, co člověk chce. V mém případě platí, že pokud si ho nezměním sama, tak se samo nikdy nic nezmění. Štěstí v tom, aby mi ho někdo změnil, jsem ještě neměla.

Existují životní epizody, které byste nejraději vymazala z paměti? Neexistují, není důvod. Každá vteřina mého života mě posunula dál, ať je to cokoliv.

Jak moc ve vašem případě platí, že co vás nezabije, to vás posílí? Platí to permanentně.

Jste v důsledku dosavadních „nezabití“ hodně posílena? Ano, „nezabití“ a „schopnost si vzít maximum z každé situace“, ale… stále to nestačí!