2. května 2018 14:08
Jan Kratochvíl

25 nejúspěšnějších obálek historie Playboye

Pokud patříte k těm, kteří propadli kouzlu životního stylu, jejž už pětašedesát let vyznává zajíc s motýlkem, podívejte se, které dívky měly za dobu existence časopisu na jeho obálkách největší úspěch.

1. Kelly Brook (září 2010)

Smyslná anglická herečka propagovala akcí film Piraňa3D. V tomto případě bych se sežrání nebránil.

2. Carmen Elektra (duben 2003)

Jedna z nejsvůdnějších záchranářek seriálové historie učinila pro úspěch filmu Pobřežní hlídka: Havajská noc evidentně všechno, co bylo v jejich silách.

3. Jaime Pressly (únor 2003)

V časech dospívání se Jaime přes deset let věnovala gymnastice a tanci. Na obálce ve stylu „miss mokrá košilka“ je to znát.

4. Vida Guerra (červenec 1974)

Americká modelka kubánského původu představila výrazně a s patřičným vkusem tu část svého dokonalého těla, díky které se jí přezdívá druhá Jennifer Lopez.

5. Marilyn Monroe (prosinec 1953)

Obálka, kterou to všechno začalo. A důkaz toho, že i v případě rčení z filmu Někdo to rád horké, že nikdo není dokonalý, existují výjimky potvrzující pravidlo.

6. Dona Michel (květen 1964)

Stvořitel Playboye Hugh Hefner hledal dívku, která by dokázala složit své tělo tak, aby co nejvíc připomínalo logo magazínu. Volba padla na modelku, herečku a především příležitostnou gymnastku.

7. Janet Pilgrin (červenec 1955)

Sympatická plavovláska pracovala v Playboyi v oddělení předplatného. Když dostala padáka, naskytla se jí možnost jiné „zajíčkovské“ realizace.

8. Darine Stern (říjen 1971)

První afroamerický zajíček sedí na stylové bílé židli sám…

9. Pamela Anderson (říjen 1989)

Další se záchranářek, v jejichž blízkosti by stálo za to začít se topit. Premiérová z celkového počtu patnácti obálek svůdné Kanaďanky.

10. Anna Nicole Smith (červen 1993)

Playmate of the Year roku 1993 do toho rok po zisku cenné trofeje praštila. Ženich? V té době devětaosmdesátiletý miliardář J. Howard Marshall, se kterým to třináct měsíců po svatbě definitivně seklo.

11. Jenny McCarthy (leden 2005)

Herečka dělala na obálce promo svému filmu Dirty Love, který se v následujícím roce „těšil“ z ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší herečka, režie a scénář. Na obálce jí to ale fakt slušelo.

12. Kate Moss (leden 2014)

K šedesátým narozeninám si Playboy nadělil cover v podobě supermodelky z kategorie těch, které si svého času za nějakých deset tisíc dolarů odmítaly natáhnout budík.

13. Alina Pascau (listopad 2009)

V tomto případě se dostalo i na východní blok, neboť modelka pochází z Rumunska. Fotografie pořídil režisér Brett Ratner, který předtím randil s Lindsay Lohan.

14. ​Margie Simpson (listopad 2009)

Nejedná se o řádění tiskařského šotka, vedle Aliny, modelky Victoria’s Secret, se na obálce listopadového Playboye objevila rovněž jako první animovaná postava zasloužilá mamina ze Springfieldu.

15. ​Naomi Campbell (prosinec 1999)

Další supermodelka se prezentovala na obálce Playboye v roce, kdy se zároveň podrobila léčbě závislosti na kokainu. V obou případech se dobrá věc podařila.

16. ​Marilise, Lilian a Renata Porto (listopad 1993)

Jak vyřešit problém s krásnými trojčaty? Jednoduše! Stačí obejít konvence a dát na obálku všechny tři.

17. ​Robin Givens (září 1993)

První manželka bývalého boxerského šampiona Mika Tysona to měla po „zradě“ amerického idolu u veřejnosti docela těžké. Obálka Playboye ovšem výrazně zabodovala.

18. ​Sharon Stone (červenec 1990)

Pravda, v Základním instinktu toho ukázala Sharon ve slavném záběru bez kalhotek trochu víc, obálka pořízená u příležitosti jejího dalšího snímku Total Recall se přesto setkala s mimořádným ohlasem.

19. ​Kim Kardashian (prosinec 2007)

Celebrita na plný pracovní úvazek se coby budoucí paní West rozhodla v Playboyi ukázat značnou část toho, o čem její ctitelé směli do té doby pouze snít.

20. ​Barbie Twins (září 1991)

Obálka dvojčat se setkala s takovým úspěchem, že hned v dalším roce následovala repríza.

21. ​Cindy Crawford (říjen 1998)

Supermodelka právě zahajovala svou show Sex With Cindy a správně usoudila, že Playboy představuje ideální startovací dráhu.

22. ​Jessica Alba (březen 2006)

I jedna z nejvíce sexy dam historie moc dobře ví, že kdo nebyl na obálce Playboye, jako by nebyl…

23. ​Sally Field (březen 1986)

I dvojnásobné držitelce nejprestižnější filmové ceny Oscara je jasné, že obálka v Playboyi je to pravé ořechové.

24. ​Lindsay Lohan (leden 2012)

Určitě se shodneme na tom, že Protivná sprostá holka, jak zní název nejslavnějšího filmu plavovlasého zajíčka, vypadá úplně jinak.

25. ​Tamara Ecclestone (květen 2013)

Netuším, co na to tatík Bernie, ale v tomto případě se diamantová Tamara rozhodně povedla.