Ilustrační foto
Zdroj: istock.com
Ilustrační foto
Zdroj:
istock.com
Cestování je snem mnoha lidí – poznávat nová místa, objevovat odlišné kultury a zažívat dobrodružství, která zůstávají v paměti na celý život. Ale jak to vypadá, když někdo stráví roky na cestách a navštíví téměř všechny země světa? Mladý německý influencer Luca Pferdmenges se do cestování ponořil již v patnácti letech a od té doby nasbíral bohaté zkušenosti, které pravidelně sdílí se svými fanoušky.
Přestože mladý dobrodruh z Německa, Luca Pferdemeges, procestoval ohromující množství 190 zemí a má nespočet úžasných dobrodružství a nádherných vzpomínek, ne všechny jeho zážitky byly pozitivní. Na některých místech se setkal s nečekanými výzvami – od turistického přehlcení po kulturní šoky, které ovlivnily jeho vnímání daných destinací.
„Některá místa se často přeceňují,“ říká Luca. „Lidé k nim vzhlížejí jako k dokonalým destinacím, ale ve skutečnosti nabízejí méně, než byste čekali.“
Jedním ze zásadních postřehů dvaadvacetiletého cestovatele je fakt, že známé a populární turistické destinace, jako jsou některé karibské ostrovy, Maledivy nebo Egypt, mohou být pro mnoho cestovatelů spíše zklamáním. Hlavní důvody? Nadměrný turismus, všudypřítomné komerce a omezená nabídka aktivit mimo hlavní turistické tahy.
Skryté perly země
Naopak, země, které byly pro Lucu příjemným překvapením jsou ty méně tradiční destinace, jako je Uzbekistán, země Střední Asie, Myanmar, Makedonie nebo Bhútán. Tyto státy považuje za skutečné skryté perly, které nabízí vzrušení, krásy a přívětivé ceny, což je odlišuje od klasických turistických cílů, jako je například Francie.
Překvapivě však mladý Němec označil Belgii, konkrétně Brusel, za zemi, do které se nerad vrací. „V noci působí velmi nebezpečně a mnoho belgických měst je, podle mého názorů, šedých a depresivních, obzvlášť v zimě,“ řekl Luca své dojmy v jednom z videí na sociální síti.
Kam se ale naopak vždy rád vášnivý dobrodruh podívá, jsou země jako Mexiko, Brazílie, Izrael, Španělsko či Portugalsko. Pro Lucu není cestování jen koníčkem, ale i způsob obživy. Díky popularitě na sociálních sítích si může dovolit plně se věnovat mapování světa a sdílet unikátní zážitky se svými fanoušky. „Svoboda, kterou mi tento životní styl nabízí, je neuvěřitelná,“ říká vděčně mladý cestovatel.
Podívejte se na titulní stranu prosincového vydání magazínu Playboy, za kterou stojí Pasta Oner: