Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Porsche 911 Project Gold
Autor: Porsche Porsche 911 Project Gold
Auto-Moto

Zlatý boxer 911 za 70 milionů

Vydáno: 11.12.2018
Jak jsme informovali na našich stránkách už v průběhu léta, právě končící rok se nese mimo jiné ve znamení oslav sedmdesátých narozenin automobilky Porsche.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na poslední třetinu končícího roku připravila značka, kterou založil v roce 1931 rodák z Vratislavic Ferdinand Porsche, pro motoristické fanoušky opravdovou lahůdku v podobě Porsche Project Gold. V hlavní roli Porsche 911 generace 993, ročník 1998, vylepšené o šestiválec se dvěma turby.

Práce na projektu předem odsouzeném k úspěchu se chopilo centrum Porsche Classic poblíž Stuttgartu. Nejdřív se pracovalo podle nejnovějších postupů na karoserii, použita byla barva, která se osvědčila u Turba S Exclusive Series. Pak přišel na řadu motor v podobě 3,6litrového šestiválce kategorie boxer, podpořený dvěma turbodmychadly. Konečných 331 kW (450 koní) při 585 Nm budí respekt. Pravda, manuální převodovka mě v případě čtyřkolky moc nebere, chápu však stoupence klasiky.

Oddělení, které řeší individuální přání zákazníků Porsche, se postaralo o specifické řešení interiéru.
Autor: Porsche Oddělení, které řeší individuální přání zákazníků Porsche, se postaralo o specifické řešení interiéru.

Práce zabrala rok a půl, použito bylo přes 50 000 nových dílů. Tomu všemu odpovídala i cena, které bylo dosaženo při dražbě jediného kusu v září. Aukce probíhala v prostorách Porsche Experience Centra v americké Atlantě, nový majitel nabyl vůz za 2 743 500 eur, což se v přepočtu rovná 70,9 milionu korun. Docela dost, na druhou stranu, jen bohatí lidé si kupují levná auta…

(Článek Nežli zlaté prasátko, radši zlaté poršátko čtěte v lednovém Playboyi)

Související témata: Playboy 01-02/19 , Porsche , auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama