12. července 2021 23:20

Unikátní výstava historických motocyklů Veteran Mania odstartovala!

Všichni příznivci motocyklů, legendárních historických exponátů a zajímavostí zejména z motocyklového předválečného období se dočkali! Na střechách Křižíkových pavilonů holešovického Výstaviště totiž odstartovala unikátní výstava Veteran Mania. Návštěvníci se tak po dobu téměř 3 měsíců mohou těšit na výstavu zahrnující 100 jedinečných motocyklových exponátů rozřazených do 3 kategorií – předválečné motocykly, poválečné motocykly a motocykly s

Cesta k uspořádání unikátní výstavy Veteran Mania byla spíše otázkou náhody. Sběratel a majitel motocyklových veteránů chtěl svoji sbírku a sběratelské úsilí posunout dál, ukázat ji veřejnosti a zpřístupnit ji tak, aby z ní mohl mít radost ještě někdo další. Původním plánem bylo muzeum historických motocyklů, v úvahu připadalo i umístění vhodných exponátů na sto různých míst po České republice, aby obdivovatelé historických kousků místa postupně navštěvovali. Nakonec se ale jako nejvhodnější plán ukázala právě realizace výstavy.

“Musím říct, že jsem docela dlouho přemýšlel, co se sbírkou dál. Sám jsem si ji užil, bavila mě jak samotná sběratelská činnost a vyhledávání a shánění modelů, tak i pocit, že konečně mám kousek, který jsem například 5 let hledal. Po čase jsem se ale dostal do fáze, kdy jsem přemýšlel, co se sbírkou dál. Plány na muzeum, které pro mě bylo číslo 1, se ukázaly jako nereálné, jednoduše řečeno, bylo mi jasné, že už nemám šanci ho v tomto životě realizovat. Proto jsem rád za setkání s Michalem Šestákem a Jardou Vavřinou z Evil Teamu, kteří moji sbírku posunuli dál a přišli právě s nápadem výstavy a moje uvažování se přesunulo opět do dalšího levelu. Naším společným cílem je nyní výstava Veteran Mania. Chceme, aby tyto unikátní exponáty, které patří do motocyklové historie mohly udělat radost i široké veřejnosti,” říká Radek Uhlíř, spoluorganizátor akce, sběratel a majitel veteránů.

Návštěvníci výstavy se mohou těšit například na modely jako Laurin & Klement Slavia typ B z roku 1903, Zündapp E250 z roku 1928, BMW R63 z roku 1929, Praga 350 OHC z roku 1931, Jawa 350 OHV z roku 1937, ČZ 500 Tourist z roku 1939 nebo třeba OGAR 250 4 z roku 1947, Jawa 500 OHC z roku 1954, ale i Stadion 11, Jawetta nebo Pionýr.

Drtivou většinu výstavy tvoří především motocykly předválečné éry, tedy zhruba z rozmezí let 1903 až 1939, ale nechybí ani zajímavé exponáty z válečného období nebo 50. a 60. let a počátku 70. let, do roku 1971 a samozřejmě i motocykly s příběhem.

„Jsme rádi, že i přes náročnou dobu z hlediska pořádání akcí a shromažďování lidí můžeme sobě i veřejnosti udělat radost a uspořádat zcela originální výstavu Veteran Mania. Těší nás, že se opět můžeme nadechnout čerstvého vzduchu, a to doslova. Akci totiž pořádáme venku, na střechách Křižíkových pavilonů na holešovickém Výstavišti. Samozřejmě tak, abychom dodrželi všechna bezpečnostní a hygienická opatření i nařízení Vlády ČR. S rozestupy, dezinfekcemi, bezkontaktním vstupem. A pochopitelně tak, abychom z akce měli všichni radost a mohli si užít to, co nám skoro rok chybělo. Pokud opatření a vývoj situace dovolí rádi bychom připravili i speciální komentované prohlídky, noční prohlídky a řadu dalšího,“ doplňuje Michal Šesták, spoluorganizátor akce.

Veteran Mania se tak může stát skvělým tipem, jak si zpestřit léto a celé prázdninové období. Jedinečná podívaná, možnost vyhrát veterána i třeba nějakého odkoupit. Akce odstartovala 11. června a vyvrcholí 5. září v rámci Prague Harley Days a Burgerfestu. Buďte u toho!


Vstupenky je možné zakoupit na www.veteranmania.cz nebo v předprodejní sítí TicketLIVE za 350 Kč. Speciální zvýhodněné vstupné pořadatelé nabídnou skupinám, rodinám s dětmi a dětem. Všechny vstupenky jdou zároveň do slosování o veterána ČZ 125 T.

Veteran Mania – 11.6. - 5. 9. – Výstaviště Holešovice Praha

Více informací naleznete na www.veteranmania.cz

Předprodej vstupenek