Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Toyota Corolla
Toyota Corolla Autor: Toyota
Auto-Moto

Světovému trhu loni vévodila Toyota Corolla

Vydáno: 24.01.2019
Jak ukazují statistiky specializovaného serveru www.focus2move.com, celosvětový prodej automobilů loni dosáhl na 95,6 milionu prodaných vozů, což se ve srovnání s předchozím rokem rovná nárůstu o 0,2 procenta. Přitom ještě na konci června to vypadalo na překonání prodejní mety 100 milionů. Druhá polovina roku se však nesla ve znamení zavedení WLTP v Evropě rovnajícímu se poklesu prodeje o 10,6 procenta. Do toho přišla čínská krize.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V první desítce nejprodávanějších vozů loňského roku je zastoupeno pět automobilek – Toyota, Volkswagen, Honda, Ford a Chevrolet. Po třech zástupcích má Toyota a VW, dvakrát uspěla Honda.

Kategorii Skokan roku ovládl Jeep Compass, loňský prodej 411 563 kusů znamená nárůst o neskutečných 57,6 procenta. Následuje Chevrolet Cavalier s 263 530 vozy, nárůst o 36,1 procenta. Třetí místo bral Jeep Wrangler, díky prodeji 292 670 vozů si polepšil proti roku 2017 o 29,6 procenta.

DESET NEJPRODÁVANĚJŠÍCH VOZŮ ROKU 2018

 1. TOYOTA COROLLA >> 1 181 298 vozů, -1,7 %
  Corolla nahradila po dvou generacích řadu Auris, vedle pětidveřového hatchbacku nabídla rovněž poprvé kombík, který měl premiéru na podzimním pařížském autosalonu. Zcela mimo hru jsou dieselové motory.
   
  Toyota Corolla
  Toyota Corolla
  Toyota
 2. FORD F-SERIES >> 1 080 757 vozů, +0,4 %
  Na rozdíl od vítězné Toyoty se takřka po čtyři desetiletí nejprodávanější vůz v USA dočkal u nejoblíbenějšího modelu řady F-150 poprvé dieselu. Jedná se o třílitrový motor V6 s názvem Power Stroke o síle 253 koní.
    
  Ford F-Series
  Ford F-Series
  FORD
 3. TOYOTA RAV 4 >> 837 624 vozů, +3,6 %
  Mám li citovat z jakéhosi propagačního materiálu, je Toyota RAV4 moderní SUV neznající kompromis. Odvážné stylistické pojetí karoserie, jehož základ tvoří výrazné prolisy a charakteristické detaily, spolu s novým hybridním pohonem 2,5 l Hybrid zapříčinily, že vůz překračuje hranici své třídy… Vzhledem k prodejům lze usoudit, že podobný názor mají rovněž zákazníci.
    
  Toyota RAV 4
  Toyota RAV 4
  Toyota
 4. HONDA CIVIC >> 823 169 vozů, +0,7 %
  U designového, takřka vždy velmi nápaditého vozidla prodejně nezklamala ani desátá generace. Prostě, jak praví slogan: „Automobil pro všechny, automobil pro celý svět.“ Navíc se poprvé od sebe trh v Evropě a USA lišil pouze rozdílnými motorizacemi. A co je nejdůležitější, „desátý“ Civic dal vale atmosférickým motorům, když vsadil na downsizing a přeplňování.
    
  Honda Civic
  Honda Civic
  Honda
 5. VOLKSWAGEN TIGUAN >> 791 275 vozů, +8,6 %
  Vůz z kategorie těch, které neoslní, ale ani nezklamou, se těšil v loňském roce ze solidního nárůstu prodeje. Na této skutečnosti se nejspíš podepsala i posila, když klasická verze dostala spojence v podobě benzinového dvoulitru s pohonem 4 x 4 Tiguanu Allspace. V tomto případě výrobce nabízí vedle velkého zavazadlového prostoru za stravitelný příplatek možnost sedmimístného provedení.
    
  VW Tiguan
  VW Tiguan
  VW
 6. VOLKSWAGEN GOLF 7 >> 789 519 vozů, -10,3 %
  Přestože je sedmá řada VW Golf prezentována jako spojení moderního designu a špičkové technologie, v loňském roce zaznamenala klasika velký prodejní propad. Tento fakt lze vysvětlit blížící se osmičkou. Podle uniklých fotografií se jedná o evoluční model.
   
  VW Golf 7
  VW Golf 7
  VW
 7. HONDA CR-V >> 747 646, -1,5 %
  Hodně povedené rodinné SUV, propad prodeje, byť mírný, proto překvapil. CR-V vstoupilo na trh v roce 1995, za tu dobu se, alespoň podle JATO Dynamics, stalo nejprodávanějším sportovně-užitkovým vozem planety. Není se čemu divit, neboť Honda CR-V nabízí tolik žádanou kombinaci moderního, dynamického a zároveň sportovního vozu.
    
  Honda CR-V
  Honda CR-V
  Honda
 8. VOLKSWAGEN POLO >> 725 463, +11,3 %
  Co se první desítky týče, největší prodejní skokan. Recenze hovoří v souvislosti s tímto vozítkem šesté generace o tom nejlepším z rodu a skryté výjimečnosti.
    
  VW Polo
  VW Polo
  VW
 9. TOYOTA CAMRY >> 661 383, +3,8 %
  Přestože patří klasický sedan od Toyoty mezi dlouhodobě nejlépe se prodávající vozidla, v Evropě není tato skutečnost až tak moc známa. Loňský rok přišla automobilka země vycházejícího slunce s osmou řadou a prozřetelně se po víc než deseti letech rozhodla pro návrat na starý kontinent.
    
  Toyota Camry
  Toyota Camry
  Toyota
 10. CHEVROLET SILVERADO >> 651 090, -1,4 %
  Čtvrtá generace robustního a takřka zle vyhlížejícího pick-upu byla představena na konci roku 2017 u příležitosti stého výročí od uvedení prvního užitkového vozu na trh. I když prodeje zaznamenaly minimální propad, odhaduji, že se v případě Chevroletu Silverado jedná o velmi dobrého pána a ještě lepšího sluhu.
    
  Chevrolet Silverado
  Chevrolet Silverado
  Chevrolet
Související témata: auto , 2018 , prodej , hitparáda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama