Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Toyota Corolla
Autor: Toyota Toyota Corolla
Auto-Moto

Světovému trhu loni vévodila Toyota Corolla

Vydáno: 24.01.2019
Jak ukazují statistiky specializovaného serveru www.focus2move.com, celosvětový prodej automobilů loni dosáhl na 95,6 milionu prodaných vozů, což se ve srovnání s předchozím rokem rovná nárůstu o 0,2 procenta. Přitom ještě na konci června to vypadalo na překonání prodejní mety 100 milionů. Druhá polovina roku se však nesla ve znamení zavedení WLTP v Evropě rovnajícímu se poklesu prodeje o 10,6 procenta. Do toho přišla čínská krize.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V první desítce nejprodávanějších vozů loňského roku je zastoupeno pět automobilek – Toyota, Volkswagen, Honda, Ford a Chevrolet. Po třech zástupcích má Toyota a VW, dvakrát uspěla Honda.

Kategorii Skokan roku ovládl Jeep Compass, loňský prodej 411 563 kusů znamená nárůst o neskutečných 57,6 procenta. Následuje Chevrolet Cavalier s 263 530 vozy, nárůst o 36,1 procenta. Třetí místo bral Jeep Wrangler, díky prodeji 292 670 vozů si polepšil proti roku 2017 o 29,6 procenta.

DESET NEJPRODÁVANĚJŠÍCH VOZŮ ROKU 2018

 1. TOYOTA COROLLA >> 1 181 298 vozů, -1,7 %
  Corolla nahradila po dvou generacích řadu Auris, vedle pětidveřového hatchbacku nabídla rovněž poprvé kombík, který měl premiéru na podzimním pařížském autosalonu. Zcela mimo hru jsou dieselové motory.
   
  Toyota Corolla
  Autor: Toyota Toyota Corolla
 2. FORD F-SERIES >> 1 080 757 vozů, +0,4 %
  Na rozdíl od vítězné Toyoty se takřka po čtyři desetiletí nejprodávanější vůz v USA dočkal u nejoblíbenějšího modelu řady F-150 poprvé dieselu. Jedná se o třílitrový motor V6 s názvem Power Stroke o síle 253 koní.
    
  Ford F-Series
  Autor: FORD Ford F-Series
 3. TOYOTA RAV 4 >> 837 624 vozů, +3,6 %
  Mám li citovat z jakéhosi propagačního materiálu, je Toyota RAV4 moderní SUV neznající kompromis. Odvážné stylistické pojetí karoserie, jehož základ tvoří výrazné prolisy a charakteristické detaily, spolu s novým hybridním pohonem 2,5 l Hybrid zapříčinily, že vůz překračuje hranici své třídy… Vzhledem k prodejům lze usoudit, že podobný názor mají rovněž zákazníci.
    
  Toyota RAV 4
  Autor: Toyota Toyota RAV 4
 4. HONDA CIVIC >> 823 169 vozů, +0,7 %
  U designového, takřka vždy velmi nápaditého vozidla prodejně nezklamala ani desátá generace. Prostě, jak praví slogan: „Automobil pro všechny, automobil pro celý svět.“ Navíc se poprvé od sebe trh v Evropě a USA lišil pouze rozdílnými motorizacemi. A co je nejdůležitější, „desátý“ Civic dal vale atmosférickým motorům, když vsadil na downsizing a přeplňování.
    
  Honda Civic
  Autor: Honda Honda Civic
 5. VOLKSWAGEN TIGUAN >> 791 275 vozů, +8,6 %
  Vůz z kategorie těch, které neoslní, ale ani nezklamou, se těšil v loňském roce ze solidního nárůstu prodeje. Na této skutečnosti se nejspíš podepsala i posila, když klasická verze dostala spojence v podobě benzinového dvoulitru s pohonem 4 x 4 Tiguanu Allspace. V tomto případě výrobce nabízí vedle velkého zavazadlového prostoru za stravitelný příplatek možnost sedmimístného provedení.
    
  VW Tiguan
  Autor: VW VW Tiguan
 6. VOLKSWAGEN GOLF 7 >> 789 519 vozů, -10,3 %
  Přestože je sedmá řada VW Golf prezentována jako spojení moderního designu a špičkové technologie, v loňském roce zaznamenala klasika velký prodejní propad. Tento fakt lze vysvětlit blížící se osmičkou. Podle uniklých fotografií se jedná o evoluční model.
   
  VW Golf 7
  Autor: VW VW Golf 7
 7. HONDA CR-V >> 747 646, -1,5 %
  Hodně povedené rodinné SUV, propad prodeje, byť mírný, proto překvapil. CR-V vstoupilo na trh v roce 1995, za tu dobu se, alespoň podle JATO Dynamics, stalo nejprodávanějším sportovně-užitkovým vozem planety. Není se čemu divit, neboť Honda CR-V nabízí tolik žádanou kombinaci moderního, dynamického a zároveň sportovního vozu.
    
  Honda CR-V
  Autor: Honda Honda CR-V
 8. VOLKSWAGEN POLO >> 725 463, +11,3 %
  Co se první desítky týče, největší prodejní skokan. Recenze hovoří v souvislosti s tímto vozítkem šesté generace o tom nejlepším z rodu a skryté výjimečnosti.
    
  VW Polo
  Autor: VW VW Polo
 9. TOYOTA CAMRY >> 661 383, +3,8 %
  Přestože patří klasický sedan od Toyoty mezi dlouhodobě nejlépe se prodávající vozidla, v Evropě není tato skutečnost až tak moc známa. Loňský rok přišla automobilka země vycházejícího slunce s osmou řadou a prozřetelně se po víc než deseti letech rozhodla pro návrat na starý kontinent.
    
  Toyota Camry
  Autor: Toyota Toyota Camry
 10. CHEVROLET SILVERADO >> 651 090, -1,4 %
  Čtvrtá generace robustního a takřka zle vyhlížejícího pick-upu byla představena na konci roku 2017 u příležitosti stého výročí od uvedení prvního užitkového vozu na trh. I když prodeje zaznamenaly minimální propad, odhaduji, že se v případě Chevroletu Silverado jedná o velmi dobrého pána a ještě lepšího sluhu.
    
  Chevrolet Silverado
  Autor: Chevrolet Chevrolet Silverado
Související témata: auto , 2018 , prodej , hitparáda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama