14. června 2018 14:12

Rolls-Royce Wraith: prostě další Spirit of Ecstasy

Přestože by si měl podle nepsaného pravidla majitel rolls-royce pořizovat k vozu zároveň řidiče a toho ještě poslat do speciální autoškoly, existují i u této noblesní značky výjimky potvrzující pravidlo. Onou výjimkou je právě dravé pětimetrové kupé.

S trochou nadsázky lze říci, že Rolls-Royce Wraith svěří do rukou cizí osoby jen člověk, který nevlastní řidičský průkaz, nebo nenapravitelný dobrák, toužící udělat někomu radost. Platí totiž, že s „rollsem“ si kromě auta člověk kupuje zároveň společenský status. Nejinak je tomu v případě kupé Wraith, které v rámci hierarchie slavné značky kryje záda týmové jedničce, kterou je Phantom Coupe. Nutno ovšem říci, že o pouhých 35 centimetrů delší phantom vyjde o nezanedbatelných 5,5 milionu korun dráž, přičemž cena za Rolls-Royce Wraith zdárně atakující hranici 10 milionů korun nepatří zrovna mezi ty lidové.

Navíc i wraith splní přání těch, kteří touží po dokonalosti. V autě není nic navíc, ale zároveň nic nechybí. Soška Spirit of Ecstasy se vynoří z útrob masky chladiče po otevření dveří, které se otevírají proti směru jízdy. Kůže Connoly nemá chybu, stejně tak i koberce z kalifornských ovcí. Klimatizace funguje zvlášť pro horní i spodní část interiéru. Prostě luxus na druhou. A to svezení…

(Celý text o Rolls-Royce Wraith Black Badge, čtěte v červencovém čísle magazínu Playboy)