24. září 2019 14:28

Proč si koupit bugatti?

Mimo jiné proto, že se podle některých názorů jedná o hybrid mezi autem a letadlem. Rozjeté buggati lze totiž registrovat běžným okem jen stěží. K tomu nutno přičíst například výjimečnost a obdivné pohledy na stojící exempláře. Existují však i jiné důvody.

Vypadá skvěle…

Přitom na první pohled nezaujme tak jako například ferrari či lamborghini. Ale když se člověk zadívá pozorněji, napadne ho cosi o dokonalosti.

Revoluční technologie…

V roce 2004, tedy v čase, kdy přišla automobilka s modelem Veyron, se jednalo o první sériové auto s tisícovkou koní pod kapotou, které jelo přes 300 km/h a z 0 na 100 zrychlilo za tři sekundy. Převodovka DSG neměla, co se rychlosti týče, konkurenci, navíce se jednalo o první dvouspojkovou převodovku ve voze, který kromě okruhů umí i silnici.

Každodenní využití…

Přestože se jedná o vůz z kategorie luxusních, je bugatti na rozdíl od řady konkurenčních supersportů vhodné pro každodenní užívání. Vzhledem k pohonu 4 x 4 lze vůz využit v zimních měsících rovněž k výletům na hory. I když skládací rakev nebo střešní box si na bugatti nedovedu dost dobře představit. Na druhou stranu, proti gustu…

Výhodná investice…

Vzhledem k ceně začínající na jednom miliónu dolarů, rovnající se vysoké nepravděpodobnosti masové výroby, rovná se koupě bugatti výhodné investici. Například v souvislosti s Bugatti Chiron hovoří obchodníci o investičním horizontu až deset let, ročně může cena narůst až o 10 procent.

Je rychlé…

Pravda, vzhledem k stavu domácí dálniční sítě má jakékoli bugatti na D1 stejnou šanci rychlého postupu jako například Golf II. Na druhou stranu existují okruhy a do Německa to není tak daleko.

(Materiál o Bugatti Centodieci čtěte a prohlížejte v říjnovém čísle Playboye)