5. června 2018 22:18

Kabriolet je asi zbytečný, ale má styl

Všichni racionálně smýšlející řidiči se shodnou na tom, že kabriolet je ve své podstatně zbytečný. Přesto jde, zejména v letních měsících, racionalita stranou, na povrch se dere touha po nebi nad hlavou. A je z čeho vybírat!

1. Mazda MX-5

Jednoznačně nejlepší poměr cena–výkon. Vše je podřízeno kombinaci praxe, elegance a prožitku, výhodou nízké provozní náklady. Ostatně, za víc než čtvrtstoletí se prodalo dohromady přes milion kusů různých generací, což činí z vozu Mazda MX-5 nejprodávanější roadster.

2. Audi A3 Cabriolet

Doporučený benzinový motor 1.4 TSI je úsporný, dynamický a rychlý zároveň. Výbava sice není z kategorie nejluxusnějších, zároveň ale nic nechybí. Dvouzónová klimatizace a sportovní sedadla jsou samozřejmostí. Kultivovaný motor navíc umí vypnout dvojici středních válců. Střecha je dole za 18 vteřin. Jedna z mnoha recenzí hovoří o královně Riviéry.

3. Audi TT Roadster

Ryzí kabriolet, do „zavazadlového“ prostoru se vejde maximálně kabelka a notebook. Na druhou stranu, kvůli přepravě tvárnic si člověk tento druh vozidla nepořizuje. Mezi jednoznačné klady patří skvělá výbava, včetně osmnáctipalcových kol, parkovacích senzorů a možnosti připojení Bluetooth. Kabriolet z kategorie hodně zábavných.

4. Mercedes S – Class Cabriolet

Chcete-li opravdu top kabriolet, doporučujeme S500 AMG Line. Rozvádět klady vlajkové lodi Mercedesu v provedení kabrio nemá cenu. Stačí napsat, že řeč je o luxusu, síle, rychlosti a dokonalém svezení. S recenzemi ve smyslu: Tohle je král, případně Luxus s otevřeným nebem nad hlavou…, se lze jen ztotožnit.

5. Rolls-Royce Dawn

S cenou začínající na osmi milionech korun se jedná o nejdražší kabriolet v naší nabídce, auto z kategorie pětihvězdičkových. Platí totéž, co v případě Mercedesu, luxus na druhou, jízda, o které nevíte. K nákladům patří řidiči, které majitelé vozů této značky posílají do speciální autoškoly. Všechny určitě potěší, že Rolls-Royce nemá zájem o autonomní řízení a řidiči se nemusí obávat o práci.

6. Mercedes C – Class Cabriolet

BMW 4 hodilo rukavici, kterou Mercedes nemohl nezvednout. Zatímco největší konkurent nabízí víc sportu a dynamiky, je „céčko“ pohodlnější a při osazení motorem 250 D rovněž úspornější. Menší sourozenec třídy S nabízí v základní výbavě navigaci, vyhřívaná přední sedadla, parkovací senzory a LED světlomety. Podle výrobce vyvolává čtyřkolka úžas a jejím prostřednictvím léto nikdy nekončí.

7. Mini Cooper

Tento kabriolet je malý a roztomilý. Ideální dárek pro manželku, partnerku, milenku, dceru… Ačkoli vozítko vypadá na první pohled bezbranně, dokáže se proměnit na poměry své třídy v dravce. Odborníci doporučují 1.5 Cooper Chili Média. Recenze se shodují na tom, že je to sice nerozum, ale krásný a sexy.

8. BMW 4

První zástupce bavorské značky v našem výběru. Co se motoru týče, jako ideální varianta se jeví 420D. Pravda, existují kabriolety nabízející především cestujícím na zadních sedadlech víc prostoru, přesto se jedná o hodně muziky za solidní peníze. Jak tvrdí výrobce – svoboda na čtyřech kolech. Určitě ano!

9. BMW 2

Malé BMW není za víc než 800 tisíc korun zrovna laciný špáse, na druhou stranu, proč si neudělat radost... Zvlášť když se v tomto případě jedná o vůz zábavný, pohodlný, s jehož pomocí se lze pustit i na delší vzdálenosti. Nejen výrobce doporučuje motor 220D. V případě touhy po pohonu 4 x 4 je ale nutné si pořídit vrcholný benzinový šestiválec.