18. září 2018 22:10

Bugatti Divo: stylový nástup Herr Winkelmanna

Za rok bude nejslavnější francouzská automobilka slavit 110. narozeniny. V rámci poněkud předčasných oslav se pak rozhodla obdařit čtyři desítky šťastlivců novým supersportem – Bugatti Divo.

Děje se tak v době, kdy milovník rychlosti slastně vzdychá při představě svezení v Bugatti Chiron. Přitom Divo, pojmenované podle dvojnásobného vítěze slavného závodu Targa Florio Alberta Diva, bude ve srovnání s chironem ještě ostřejší, přičemž má oslovit majitele, kteří touží předvést svých 130 milionů korun také na závodních okruzích. Ostatně, jinde to ani dost dobře nepůjde. Nebo snad někdo ví o silnici, na které lze plně využít potenciálu čtyřikrát přeplňovaného osmilitrového šestnáctiválce o síle 1500 koní s elektronicky „omezenou“ rychlostí 380 km/h?

Mimochodem, za svůj vznik vděčí divo v nemalé míře konkurenční značce Lamborghini. Od nového roku totiž Bugatti šéfuje Stephan Winkelmann. Dlouholetý boss Lamborghini se chtěl u nového chlebodárce předvést stylově. Díky Bugatti Divo se mu to zcela jistě podařilo.

(Článek o Bugatti Divo „Super brácha super bráchy“ čtěte v říjnovém čísle Playboye)