Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Audi Q3
Autor: Audi Audi Q3
Auto-Moto

11 očekávaných SUV roku 2019

Vydáno: 07.01.2019
Přestože před dvěma lety aspirovali pražští radní v čele s dopravním bossem Petrem Dolínkem (ČSSD) v rámci svého boje proti SUV v pražských ulicích na cenu o nejhloupější akci roku, přední automobilky se vozů kategorie Sport Utility Vehicle rozhodně nebojí. V letošním roce se tak vyznavači této kategorie mohou těšit mimo jiné na následující novinky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1. Audi Q3

Středně velké „súvéčko“ z Ingolstadtu se dočká třetí generace. Nabízí klasiku v podobě řady technologických vychytávek a nejnovějších zážehových i vznětových motorů. Pohon 4 x 4 je u zavedené automobilky samozřejmostí. Na trhu by se mělo Audi Q3 objevit hned na začátku roku.

Audi Q3
Autor: Audi Audi Q3

2. BMW X7

První stroj mnichovské značky kategorie SUV, který přesáhl délku pěti metrů (5,151 mm) a pojme až sedm dospělých pasažérů, je určen primárně pro americký trh. Na starém kontinentu začne bojovat o přízeň movitějších řidičů od dubna.

BMW X7
Autor: BMW BMW X7

3. DS 3 Crossback

Premiérový kompaktní crossover PSA Group měří 4,120 mm a od předchozích vozů se odlišuje překvapivou absencí pohonu 4 x 4. Na trhu se má objevit v průběhu zimních měsíců, v nabídce budou benzinové i dieselové motory.

DS 3 Crossback
Autor: PSA Group DS 3 Crossback

4. Infiniti QX50

Japonská luxusní novinka bude k mání během jara. Výrobce se s předstihem zřekl nafty a nabízí velmi zajímavý a atraktivní benzinový agregát posílený turbodmychadlem s proměnným kompresním poměrem.

Infiniti QX50
Autor: Infiniti Infiniti QX50

5. Jeep Renegade

Jedná se o jeden z komerčně nejúspěšnějších modelů společnosti FCA (Fiat Chrysler). Jak prohlásil loni v červnu šéf od té doby ekonomicky „čisté“ společnosti Sergio Marchionne v rámci prezentace strategie do roku 2022, končí FCA s naftovými motory a svou pozornost hodlá zaměřit na elektřinu. Jeep Renegade tak nabídne dva benzinové agregáty FireF1 plus hybridní premiéru.

Jeep Renegade
Autor: Jeep Jeep Renegade

6. Lexus UX

Kompaktní SUV bylo představeno na autosalonu v Ženevě. Majitelům poskytne klasický hybridní systém Toyota. Cena luxusního vozidla má být údajně velmi zajímavá.

Lexus UX
Autor: Lexus Lexus UX

7. Mercedes GLE

Největší SUV s trojcípou hvězdou na kapotě vyráběné v americké Tuscaloose bylo představeno loni v říjnu v Paříži, na trhu by se mělo objevit co nevidět. Kromě dokonalé aerodynamiky bude Mercedes GLE disponovat benzinovým mildhybridem a sedmi místy.

Mercedes GLE
Autor: Mercedes Mercedes GLE

8. Range Rover Evoque

Druhá generace vozu, který v roce 2011 výrazně změnil k lepšímu osud značky Landrover. Novinka letošního roku navazuje logicky na úspěšného předchůdce, rozdíl bude pouze v absenci třídveřové verze. Finančně méně náročná varianta má jen pohon předních kol. V první fázi půjdou na trh vznětové a zážehové motory, během roku dojde na tříválec z kategorie plug-in hybrid.

Range Rover Evoque
Autor: Range Rover Range Rover Evoque

9. Škoda Kodiaq RS

Letošní předpokládaný hit z Mladé Boleslavi by měl uspokojit kategorii vyznavačů SUV toužících přece jen po něčem říznějším. Proto se dostal do hry dvoulitrový twin-turbo diesel o síle 240 koní, který tepe pod kapotou konkurenčního Tiguan Allspace 240.

Škoda Kodiaq RS
Autor: Škoda Auto Škoda Kodiaq RS

10. Toyota RAV4

Fanoušci značky se dočkají v dubnu. I v tomto případě byly předem „vyautovány“ naftové motory, k dispozici budou pouze benzinové a hybridní verze. Kromě klasických čtyřkolek nebudou chybět ani vozy s pohonem předních kol.

Toyota RAV4
Autor: Toyota Toyota RAV4

11. Volkswagen T-Cross

Vůz zvaný Baby Tuareg se premiérově představil na konci října v Amsterodamu. Městské rodinné vozítko se těší ze solidní výbavy, v nabídce je dokonce i jeden turbodieselový motor 1.6 TDI o síle něco přes sto koní, i ten má však plnit patřičné emisní normy.

Volkswagen T-Cross
Autor: VW Volkswagen T-Cross
Související témata: auto , novinka , SUV , hitparáda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama