Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Audi Q3
Audi Q3 Autor: Audi
Auto-Moto

11 očekávaných SUV roku 2019

Vydáno: 07.01.2019
Přestože před dvěma lety aspirovali pražští radní v čele s dopravním bossem Petrem Dolínkem (ČSSD) v rámci svého boje proti SUV v pražských ulicích na cenu o nejhloupější akci roku, přední automobilky se vozů kategorie Sport Utility Vehicle rozhodně nebojí. V letošním roce se tak vyznavači této kategorie mohou těšit mimo jiné na následující novinky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1. Audi Q3

Středně velké „súvéčko“ z Ingolstadtu se dočká třetí generace. Nabízí klasiku v podobě řady technologických vychytávek a nejnovějších zážehových i vznětových motorů. Pohon 4 x 4 je u zavedené automobilky samozřejmostí. Na trhu by se mělo Audi Q3 objevit hned na začátku roku.

Audi Q3
Audi Q3
Audi

2. BMW X7

První stroj mnichovské značky kategorie SUV, který přesáhl délku pěti metrů (5,151 mm) a pojme až sedm dospělých pasažérů, je určen primárně pro americký trh. Na starém kontinentu začne bojovat o přízeň movitějších řidičů od dubna.

BMW X7
BMW X7
BMW

3. DS 3 Crossback

Premiérový kompaktní crossover PSA Group měří 4,120 mm a od předchozích vozů se odlišuje překvapivou absencí pohonu 4 x 4. Na trhu se má objevit v průběhu zimních měsíců, v nabídce budou benzinové i dieselové motory.

DS 3 Crossback
DS 3 Crossback
PSA Group

4. Infiniti QX50

Japonská luxusní novinka bude k mání během jara. Výrobce se s předstihem zřekl nafty a nabízí velmi zajímavý a atraktivní benzinový agregát posílený turbodmychadlem s proměnným kompresním poměrem.

Infiniti QX50
Infiniti QX50
Infiniti

5. Jeep Renegade

Jedná se o jeden z komerčně nejúspěšnějších modelů společnosti FCA (Fiat Chrysler). Jak prohlásil loni v červnu šéf od té doby ekonomicky „čisté“ společnosti Sergio Marchionne v rámci prezentace strategie do roku 2022, končí FCA s naftovými motory a svou pozornost hodlá zaměřit na elektřinu. Jeep Renegade tak nabídne dva benzinové agregáty FireF1 plus hybridní premiéru.

Jeep Renegade
Jeep Renegade
Jeep

6. Lexus UX

Kompaktní SUV bylo představeno na autosalonu v Ženevě. Majitelům poskytne klasický hybridní systém Toyota. Cena luxusního vozidla má být údajně velmi zajímavá.

Lexus UX
Lexus UX
Lexus

7. Mercedes GLE

Největší SUV s trojcípou hvězdou na kapotě vyráběné v americké Tuscaloose bylo představeno loni v říjnu v Paříži, na trhu by se mělo objevit co nevidět. Kromě dokonalé aerodynamiky bude Mercedes GLE disponovat benzinovým mildhybridem a sedmi místy.

Mercedes GLE
Mercedes GLE
Mercedes

8. Range Rover Evoque

Druhá generace vozu, který v roce 2011 výrazně změnil k lepšímu osud značky Landrover. Novinka letošního roku navazuje logicky na úspěšného předchůdce, rozdíl bude pouze v absenci třídveřové verze. Finančně méně náročná varianta má jen pohon předních kol. V první fázi půjdou na trh vznětové a zážehové motory, během roku dojde na tříválec z kategorie plug-in hybrid.

Range Rover Evoque
Range Rover Evoque
Range Rover

9. Škoda Kodiaq RS

Letošní předpokládaný hit z Mladé Boleslavi by měl uspokojit kategorii vyznavačů SUV toužících přece jen po něčem říznějším. Proto se dostal do hry dvoulitrový twin-turbo diesel o síle 240 koní, který tepe pod kapotou konkurenčního Tiguan Allspace 240.

Škoda Kodiaq RS
Škoda Kodiaq RS
Škoda Auto

10. Toyota RAV4

Fanoušci značky se dočkají v dubnu. I v tomto případě byly předem „vyautovány“ naftové motory, k dispozici budou pouze benzinové a hybridní verze. Kromě klasických čtyřkolek nebudou chybět ani vozy s pohonem předních kol.

Toyota RAV4
Toyota RAV4
Toyota

11. Volkswagen T-Cross

Vůz zvaný Baby Tuareg se premiérově představil na konci října v Amsterodamu. Městské rodinné vozítko se těší ze solidní výbavy, v nabídce je dokonce i jeden turbodieselový motor 1.6 TDI o síle něco přes sto koní, i ten má však plnit patřičné emisní normy.

Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross
VW
Související témata: auto , novinka , SUV , hitparáda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama