14. května 2019 20:14

Rozchod je rozchod, život jde dál...

I v případě milostných vztahů platí, že všechno krásné, v tomto případě stadium zamilovanosti, jednou skončí. A je pak na každém jednotlivci, jak se s vzniklou situací vypořádá. Těm, kteří se rozhodnou ukončit vztahovou agonii, si Playboy dovoluje nabídnout pár životem prověřených rad.

Vlastně dobrý nápad

Pokud k rozchodu dochází jednoznačně na popud partnerky, zkuste potlačit emoce a dát najevo, že se vlastně jedná o dobrý nápad. Život jde přece dál. Expartnerku tím do značné míry připravíte o vytoužený triumf, a to se počítá.

Nepalte mosty

V první řadě prohlášeními ve smyslu: „Už tě nechci nikdy vidět, protože jsi mi strašně ublížila a netuším, jak budu bez tebe žít,“ děláte sám ze sebe tvora možná politováníhodného, ale nepříliš důstojného. Navíc sex s ex má hodně do sebe, proto platí, že by se nikdy nemělo říkat nikdy.

Vsaďte na velkorysost

V rámci dělení majetku, pokud je to jen trochu možné, hrajte roli velkorysejšího. Neztrácejte čas debatami o tom, že právě hrníček s květinkami vám musí zůstat, protože vám ho kdysi dala teta, kterou jste měl strašně rád. Prohraná bitva nerovná se ztrátě války.

Pozor na právníky

Slavný citát dona Corleona z bestseleru Kmotr o tom, že šikovný advokát s aktovkou nakrade víc peněz než tlupa gangsterů se samopaly, neplatí zdaleka pouze pro svět organizovaného zločinu. Pravděpodobnost, že s vámi právník soucítí, je stejná, jako že zbavíte kněžku lásky panenství.

Není kam spěchat

Opravdu ne. Člověk je tvor nepoučitelný, jednou z nejčastějších chyb „porozchodového“ času je takřka okamžité navázání nového vztahu. Častou motivací bývá skutečnost, že čerstvá „ex“ už někoho má a je tudíž nezbytné srovnat skóre. Užívejte svobody s vědomím toho, že kdo si počká, ten se dočká.

Buďte hrdí

Jen zoufalec žije v představě, že konec jeho vztahu někoho zajímá, a touží to sdělit zbytku světa. A pouze totální zoufalec tak činí prostřednictvím sociálních sítí čekaje na souhlasně-soucitné „lajky “. Jak pravil americký rapper, producent a herec Eminem: „Buď sám sebou. Buď hrdý na to, kdo jsi.“

Žádná ultimáta

Rozhodně nekomunikujte se společnými přáteli ve smyslu: Buď ona, nebo já. Nevyhýbejte se ani společným akcím, na kterých se ex nejspíš objeví s vaším nástupcem. Alespoň vaše ex uvidí, o co přišla.

Dívejte se na komedie

Podle American Heart Asociation totiž smích léčí, neboť snižuje stres a úzkost, oboje vedoucí nejdříve ke kornatění tepen a poté k infarktu. Pokud není k dispozici vhodný film, zkuste vzpomínat na právě rozpadlý vztah a smějte se vlastní naivitě. Přitom si uvědomte, že kdo se směje naposled…

Jen houšť

Po rozchodu věnujte víc času cvičení. Je vědecký prokázáno, že dobrý trénink, zejména takový, během kterého z vás tečou kbelíky potu, zvyšuje hladinu serotoninu. Tedy hormonu, který výrazně ovlivňuje stav naší mysli. Věřte tomu, že ve zdravém těle je zdravý duch.