návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz
Aréna

Dominik Feri lapen do sítě Metoo?

Vydáno: 27.05.2021
Den 25. květen se nepochybně zapíše do dějin domácí politiky. Nejdřív skončil po necelých dvou měsících ve funkci ministra zdravotnictví profesor Petr Arenberger. Konec majitele bezpočtu nemovitostí nepřekvapil tak, jako jméno jeho staronového nástupce Adama Vojtěcha, který se stal nejspíš prvním ministrem na světě, který během jednoho volebního období nejdřív odstoupil, aby za necelý rok oslavil comeback po předčasném konci tří následovníků.

Ve stejný den přepsal historii české politiky rovněž Dominik Feri (1996), toho času člen strany TOP 09, která je vedle ODS a KDU-ČSL součástí projektu Spolu. Nejmladší radní a poslanec české historie se stal prvním zákonodárcem, který minimálně přerušil svou velmi slibně rozjetou politickou dráhu v důsledku nařčení ze sexuálního zneužití a nevhodného chování. Podle společného textu redakcí Deník N a A2larm totiž vyvíjel Dominik Feri na mladé ženy nátlak, osahával je či od nich žádal nahé fotografie. Autoři si měli ověřit výpovědi postižených u lidí, kterým se dívky v minulosti svěřily. Jako pozoruhodné se jeví vysvětlení Petry, která znásilnění neoznámila na policii, neboť se bála, že jí nikdo neuvěří. Důvod obav? Feri se prezentuje jako liberál a člověk vyznávající moderní hodnoty…

Důkazní břemeno věcí protistrany

A tak Dominik Feri rezignoval na poslanecký mandát a nebude kandidovat ani v podzimních volbách. Hodlá se však bránit soudní cestou. „Abych pravdu řekl, vím o tom z televize, ale pokud podá žalobu na ochranu osobnosti s tím, že se cítí poškozen, bude důkazní břemeno ležet na protistraně, tudíž dotyčné dívky budou muset prokázat, že byly skutečně sexuálně obtěžovány, případně znásilněny. Nejsem s kauzou seznámen, ale dokazování bude těžké,“ konstatuje známý obhájce v trestních věcech JUDr. Josef Lžičař, v jehož advokátním portfoliu jsou mimo jiné jména bývalých prezidentů Václava Havla a Václava Klause.  

Pozoruhodná je pak verze další podle svých slov postižené vystupující pod jménem Markéta. Ta si nejdřív dala s Dominikem Ferim rande prostřednictvím seznamovací aplikace Tinder. Pak ho pozvala k sobě domů! V té době ještě poslanec zkusil dotyčnou líbat a osahávat, těžce však narazil. O to překvapivější byl další sled událostí. Místo aby Markéta agresivního a sexuchtivého poslance vyhodila, šla se osprchovat. V koupelně se pak stala obětí znásilnění. Bohužel, v článku jsem se například nedočetl, zdali exposlanec vpadl za účelem dokonání sexuální agrese do koupelny v rouše Adamově, či oděn? „Ve starém trestním zákoníku bylo uvedeno, že pokud pachatel důvodně předpokládal souhlas poškozené se souloží, nemohl se dopustit znásilnění. A jestliže byl odpor předstíraný, nemusel být vyvíjen žádný sexuální nátlak,“ říká doktor Josef Lžičař.

Žena vládcem okamžiku

Advokát ovšem zároveň upozorňuje na skutečnost, že pokud žena projeví kdykoli během pohlavního styku touhu po jeho ukončení, není co řešit. „Jednou jsem měl kauzu, kdy si to jedna ze stran uprostřed styku rozmyslela. Položil jsem znalci otázku ve smyslu, v jakém duševním rozpoložení se nachází muž poté, co vnikl do ženy? Znalec mi odpověděl, že ovládat se v takovém okamžiku je těžké,“ vysvětluje advokát. Zároveň odmítá, vcelku pochopitelně, odhadovat výsledek kauzy dnes už bývalého poslance Feriho. „Pokud se nejedná o znásilnění v průběhu skupinového sexu, kdy jsou kolem svědci, je trestný čin znásilnění o pachateli a oběti. Je na soudu, komu uvěří.“
Související témata: dominik feri , politika , Sex , sexuální zneužití , znásilnění