17. února 2022 23:09

Co není od věci znát před rozchodem...

Na první pohled to vypadá jednoduše, prostě jednoho dne přijdete domů a mnohdy nic netušící budoucí ex sdělíte, že je konec. Zároveň si uvědomíte, jak velké chyby jste se dopustil v okamžiku, kdy jste se odmítl nastěhovat k partnerce. V takovém případě totiž stačí si sbalit věci a vypadnout s tím, že výsledky společných investic, jako například novou kuchyň či televizi, necháte z pozice gentlemana své ex.

1. Face to face...

Každý playboy to nepochybně ví, leč opakování je matkou moudrosti. Není nic trapnějšího než vyřešit vztah SMS ve smyslu: Má drahá, je konec, odlétám na týden neznámo kam, až se vrátím, chci, abys byla pryč. Je to křupanské a neuctivé, navíc v případě ponížení někoho, kdo vás velmi dobře zná, platí, že každá akce vyvolá reakci. Důstojný rozchod je v oboustranném zájmu.

2. Vysílejte jasné signály...

A nemusíte tak vždy činit prostřednictvím strategické komunikace. Pokud konáte s rozmyslem, věci můžou dojít tak daleko, že si partnerka může začít po čase sama klást otázku, proč ona, chytrá, krásná a obletovaná, ztrácí čas, s někým, který nikdy neocení její kvality. Pokud obratným manévrováním přimějete partnerku k tomu, aby vám jednoho dne sdělila, že je konec, dosáhl jste mimořádného vítězství. Jinak není vůbec od věci si rozchod pečlivě naplánovat, je nevhodné se rozcházet týden poté, co jste si objednali společnou dovolenou v Karibiku, případně jste se shodli na tom, že nastal čas založit rodinu.

3. Nebojujte o vítězství...

Dalším majstrštykem je umění vyvolat rozchod a ve stejné chvíli přesvědčit partnerku o tom, že to vlastně děláte pro její dobro, neboť jste si uvědomil, že ani zdaleka nejste vzhledem k vlastní omezenosti schopen naplnit její ambice, životní tužby a určitě by s vámi nebyla šťastná. Dlouhodobě se nad tímto zjištěním trápíte a nemáte síly ve vztahu pokračovat. Vzhledem k tomu, že názory nemění pouze idiot, uzavřete s partnerkou dohodu, že se této verze budete držet. Bejvalka tak bude moci svým kamarádkám vyprávět s pocitem mimořádného zadostiučinění: „Holky, už mě prostě nebavil, tak jsem mu jednoho dne řekla, ať se sbalí. Je mi ho chudáka líto, ale znáte to.“ Navíc existuje vysoká pravděpodobnost, že tomu začne po čase věřit.

4. Umění naslouchat...

Počítejte s mimořádnou pravděpodobností s tím, že po počátečním šoku přijde ze strany partnerky ohňostroj výčitek. Během stěží odhadnutelného časového úseku se dozvíte, že bez jejího úsilí byste byl méně než nula, přišla kvůli vám o nejlepší léta, nicméně někoho, komu nesaháte ani po kotníky, si najde během pár dnů. Ono vlastně není potřeba nikoho hledat! V takovém případě je nutno vzpomenout si na životem ověřené rčení o tom, že mluviti je stříbro, mlčeti zlato, absolutně se nepouštět byť do náznaku debaty, maximálně víceméně souhlasně přitakávat.

5. Když rozchod, tak rozchod...

Jděte do akce v okamžiku, kdy jste si skutečně jist tím, že se rozejít chcete. Pokud se totiž rozcházíte dvakrát do měsíce, hrozí, že dejme tomu sedmnáctý rozchod během roku nebude brát věčně budoucí ex vážně. Existují jedinci, kteří rozchod postupně dávkují ve smyslu: „Hele, ono nám to sice neklape, takže pojďme si dát pauzu a pak se uvidí.“ Pokud vás partnerka pošle někam, kam se jinak slušní lidé neposílají, máte vystaráno. Jako mnohem pravděpodobnější se ovšem jeví varianta, že do té doby žena vašeho srdce vycítí šanci, kterou jste jí vůbec nehodlal dát. A to se nedělá.

6. Špatný rádce...

Řeč je o alkoholu, který můžou slabší kusy použít jako vzpruhu před závažným sdělením. První nebezpečí vychází z toho, že alkohol otupuje smysly natolik, že si najednou uvědomíte, že partnerka je vlastně v pohodě a k rozchodu není důvod. Pokud pak konzumace překročí únosnou míru, pečlivě budovaná strategie se většinou zbortí jako domeček z karet.