V říjnovém čísle mimo jiné svou práci válečné reportérky popisuje Lenka Klicperová, ve 20 otázkách pak první dáma česká dámské módy Tatiana Kováříková přiznala, že už nestihne obléknout celý svět. Armádní generál Jiří Šedivý se po odchodu do výslužby vyprofiloval v jednoho z nejuznávanějších a nejrespektovanějších bezpečnostních a vojenských odborníků. Co nám prozradil v interview? Fenoménem je tentokrát režisér James Cameron, který je považován i za jednoho z nejvlivnějších lidí současnosti. A nechybějí samozřejmě krásné ženy...
V pátek 13. července 2012 odhlasovala Poslanecká sněmovna zákon o církevních restitucích. Podruhé se tak stalo v listopadu, kdy poslanci přehlasovali senátní veto. Od věci není v této souvislosti vědět, že…
Zákon prošel díky hlasům politického seskupení LIDEM, které se neúčastnilo voleb. Jednalo se o skupinu poslanců Věcí veřejných, která vznikla po rozštěpení hnutí. V jejím čele stanula Karolína Peake. Strana už neexistuje.
Zákon prošel těsnou většinou rovněž díky hlasu poslance za ODS Romana Pekárka, pravomocně odsouzeného za korupci.
Prezident Václav Klaus zákon sice nevetoval, ale ani nepodepsal. Svůj krok zdůvodnil tím, že se nejednalo o restituce, ale o dotace.
Na základě přijatého zákona dostanou církve zpět majetek v hodnotě 75 miliard korun. Během třiceti let vyplatí stát církvím 59 miliard korun jako náhradu za nevydaný majetek, to vše navýšené o inflaci.
V případě zdanění církevních restitucí by si státní kasa přišla ročně asi na 400 milionů korun.
(Článek Zdanění církevních restitucí: Světlo na konci „tunelu“? čtěte v srpnovém čísle magazínu Playboy)