Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Špiclování
Špiclování Autor: profimedia.cz
Aréna

Blíží se čas velkého bratra?

Vydáno: 22.10.2018
Není to tak dávno, co jsem se v pořadu ČT24 v Otázky Václava Moravce dozvěděl z úst pana Halíka, že internet by měl být stejně, jako například provoz na silnicích, řízen předpisy. Očekávané reakce ze strany moderátora ve smyslu protestu proti omezení informační svobody jsem se nedočkal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Francouzský spisovatel a filozof Voltaire (1694–1778) kdysi pronesl památnou větu: „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat.“ Pro jistou část populace je tato věta k smíchu. Jedná se o tu část spoluobčanů, která žije ve znamení jediné správné pravdy a „pravdivé“ korektnosti. Proto mají vznikat, pokud již nevznikly, úřady blízké těm cenzorským, které budou bedlivě, s patřičným nasazením a za peníze daňových poplatníků zprvu „jen“ sledovat, poté možná i mazat vše, co bude v rozporu s jejich viděním světa. Nepohodlná fakta zmizí ze sociálních sítí ve jménu univerzální pravdy vyvolených. O to větší pole působnosti se dostane těm, kteří chtějí řídit veřejný prostor jako křižovatku a určovat, kdy padne červená.

(Článek Zlatý věk špiclování čtěte v listopadovém čísle Playboye)

Související témata: Playboy 11/18 , internet , cenzura , velký bratr , politika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama